Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
chapara - майстор
ilko_k_v@abv.bg, човече, ако да се имам за гуру в занаята и аз го играх тоя филм от "заплес", защото при монтажа на спирателните кранове освен че изпадаха цветните капачета на ръкохватките и крановете са завъртяни в удобната за мен посока, а плетеницата от тръби в куфара е страхотна, супер флигорни и проследяването е малко трудно. От "заплес" както казах бях спрял студената и бях оставил отворена топлата вода. Налягането ми е убийствено високо, чисто нови тръби от улицата, а ти си на първия етаж, та.....идентично. потече точно като при теб. Обърнах връзките на бойлера и сгомнясах всичко. Чак тогава седнах да мисля, до логика не стигнах, но логиката е че възвратния клапан е за по ниско налягане и прекалено високото отваря клапана. Върнах си меките(за газ) връзки по местата и оправих пускането на водата и всичко си дойде на мястото. Сега крановете са надписани с главни букви :-D А и аз като теб , присъствал съм на направата на водопровода, мой колега с дългогодишен стаж го прави, всичко беше изпробвано преди плочките и след тях, ама на като те хване "заплеса" може да полудееш. Върни си връзките на бойлера както са били и размени спирането на водата, послушай ме :wink:
ilko_k_v@abv.bg - помощник
Здравейте,

Оказа се , че съм спрял студената и съм пуснал топлата вода.
Проблема е разрешен.

Благодаря на chapara, iliya_i за насоките които ми дадохте.

Поздрави,
Илиян

Тема "Бойлер, Обърнати топла и студена вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: