Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
ilko_k_v@abv.bg - помощник
Здравейте,

Направих ремонт преди 1-на година и си сложих хоризонтален бойлер (байпас на ТЕЦ).
Аз живея на 1-ят етаж (стар тухлен блок), а бойлера ми е в мазето (мазето ми се пада под банята)
По принцип съм с ТЕЦ. Спряха ТЕЦ-а и байпаснах системата. Започна да тече топла вода от тръбите за студена вода.
Прегледах бойлера и видях , че мекити връзки за разменени, монитирах ги правилно ( студена вода в син вход бойлер, топла вода червен изход бойлер). Но проблема остава !!!!.
Интересното е , че когато меките връзки бяха объркани не съм имал проблем с налягането
Съмнявам се в клапана. Клапана винаги е бил монтиран на синият вход (бойлер) .

Поздрави,
Илиян
iliya_i - майстор
Спря ли крана на централната топла вода :?
ilko_k_v@abv.bg - помощник
Да, Спрях крана на централната топла вода, и отворих 2-та крана на байпаса.
ilko_k_v@abv.bg - помощник
Възможно ли е майсторите да са объркали нещо по ПВЦ тръбите, когато са ми правили ВИК инсталацията на апартамента ?
kozl - майстор
Обясненията ти куцат. Как разбра, че меките връзки са обърнати?
Има ли кранове за входа на топла и студена вода?
Има ли кран за бойлера на студената вода?
Пишеш за байпас, но байпас в случая не трабва да се получава. Т.е. когато ползваш бойлера крана за топлавода от ТЕЦ трябва да е спрян, а крана за бойлера отворен и обратното.
Обратната клапа на входа на бойлера е с цел да не допусне източване на обема му при спиране на студената вода.
kozl - майстор
ilko_k_v@abv.bg написа:
Възможно ли е майсторите да са объркали нещо по ПВЦ тръбите, когато са ми правили ВИК инсталацията на апартамента ?
Ако имаш 2 крана към входа от вертикалните щрангове за топла и студена вода, спирай ги един по един и виж при разкачени тръби към бойлера от къде ще потече вода, като следиш и на смесителите от къде има вода. Така ще установиш коя тръба от тези към бойлера е за топла и коя за студена.
Смесителите сдноръкохваткови ли са?
ilko_k_v@abv.bg - помощник
>>> Има ли кранове за входа на топла и студена вода?
Да има и за топлата и за студента (от централните щрангове).
Има и 2-ва за байпас-а

>> Има ли кран за бойлера на студената вода?
Не. има меки връзки от байпаса


>>>Пишеш за байпас, но байпас в случая не трабва да се получава. Т.е. когато ползваш бойлера крана за топлавода от ТЕЦ трябва да е >>спрян,
>>> а крана за бойлера отворен и обратното.
Спрял съм централният кран за топла вода (щранг-а). Отворени са централна студена вода(щранг) и 2-та за байпаса

>> Обясненията ти куцат. Как разбра, че меките връзки са обърнати?
Като видях от къде тече студената вода.
ilko_k_v@abv.bg - помощник
>> Смесителите едноръкохваткови ли са?
Да, едноръкохваткови са.
iliya_i - майстор
Нещо бъркаш с крановете. Това дето му викаш "байпас" до бойлера ли е и можеш ли да го снимаш?
ilko_k_v@abv.bg - помощник
iliya_i написа:
Нещо бъркаш с крановете. Това дето му викаш "байпас" до бойлера ли е и можеш ли да го снимаш?
Ами това са 2-ве ПВЦ тръби с кранове на тях (не са щранговете). Близо са до водомерите, не до бойлера

Тема "Бойлер, Обърнати топла и студена вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: