• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
bube760205 - специалист
Здравейте... Ще започвам ремонт на банята и ще подменям цялото ВиК с ново та чак и главния щранг който идва съседа отдолу! Налягането в общи линии е задоволително като ап. на 4 етаж,но все си мисля,че може и по хубаво налягане да имам! Главния водопровод които идва от съседа е 3/4 и вкъщи след водомера вече минава на 1/2 .... Идеята ми е ако подменя главния водопровод от съседа до мен (около 6-7м.) с тръба 1 цол до водомера и след водомера да мина на 1/2 няма ли значително да ми се подобри налягането? Аз лично мисля,че ще има разлика,защото 1 цол тръба като се пълни с повече вода и да преминава на 1/2 ще има ефект! Какво е вашето мнение и съвет! :?
VLADO66 - майстор
Е колко повече да се пълни-половин литър.Няма да се подобри налягането и дебита, ако до тези 6-7 върви 3/4
DundyTheCroc - майстор
Няма никакъв смисъл да слагаш по-голям диаметър. Виж, като разкараш старите метални тръби, през които не се знае какво минава вече, със сигурност ще ти се качи дебит и налягане.
dragozow - майстор
Да, виж тръбите отвътре, защото може да са останали на 1/3.
radius - майстор
Налягането не можеш го вдигна без помпа :wink:
Гост - специалист
Потърси за "бустер помпа" .Точно за това, което те интересува. Повишава налягането, включва се, когато отвориш кран или някой друг консуматор черпи вода.
nikolov333 - майстор
То и високото налягане не е добре..даже у нас сложих регулатор на налягане настроен на 4bar-а понеже съм първи етаж в центъра на града за да няма изненади по-нощите. Из руските форуми навсякъде ползват малък разширителен съд срещу хидравличните удари и системи за автоматичко спиране на водата при течове. Ако сложиш един манометър на входа на инсталацията и имаш 3.5-4.5 bar-а повече от това не ти трябва налягане..
Последна промяна от nikolov333 на ср май 17, 2017 5:52 pm, променено общо 1 път.
radius - майстор
Като си сложил регулатор и нямаш консумация, колко е налягането? При пускане на крана ясно, но в покой?
nikolov333 - майстор
В покой е 4bara, а при пуснат проточен бойлер пада на 3-ри. Бойлера е електронен и в реално време ми показва 12л дебит на 3/8... Реално ме интересува дебита на бойлера да не минава 12л/мин защото така работи в икономичен режим. Като мине 12л включва турбото.. :-D :lol: :lol:
bube760205 - специалист
Имам и още едно питане. Какъв спирателен кран да сложа?! Имам под ръка едни... Единия го купих днес Ф25 но като го гледам вътре отвора е много малък,и ще преминава по-малко вода,докато сверичните са с по голям отвор когато е в отворено положение и ще преминава по добре водата и съответно налягането няма да е по-слабо! От друга страна PPR -крана при повреда може да се свали и отремонтира или подмени с нов ..докато този сверичния кран при пускане и спиране се износва вътре и след време,не затваря добре и започва да капе,или да тече леко и т.н.
Прикачен файл:
IMG_20170518_204128.jpg
  • 1
  • 2

Тема "Как да вдигна налягането?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: