Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
krasi92 - майстор
Кълчища се ползват при поцинковани фитинги а тефлон и може би минимални количества калчища при месинговите фитинги.С които и материал да предозираш при месинга спукването е неизбежно докато поцинкованите колкото материал има в повече го изхвърля.Силното стягане не е желателно щото после се кърти.
profesionalist_wood - майстор
toolegittoquit написа:
igt написа:
Аз още от самото начало исках да взема калчища, но в магазина ми казаха, че били отживелица и да се взема прафесионалния тефлон и те така.
За вода кълчищата са по-добре от тефлона. Докато съм правил ВИК у дома съм пробвал само тефлонова лента. Въпреки, че навивам дебело, резбата я прокъсва и събира, трудно можеш да уплътниш с нея. Дори съм виждал да таи между навивките лента. Кълчищата са растителни влакна. И попиват вода. И така уплътняват и прощават дори и малки грешки.
Но кълчищата не лекуват спукани муфи. Защото ти уплътняваш на резбата, ама то ако тече между металната втулка и пластмасовата основа на тръбата, ти там не уплътняваш с кълчищата.
Аз ползвам тефлонова лента само отгоре върху кълчищата, за да не се размотават.
Брей извъди се специалист по ВИК,досега щеше да правиш инжекциони,ще прехвърляш на видеокасети..
Абе скоти работи ли телевизора от скрапа?
Jblaze - специалист
Момчета,
колкото и да го мисля клоня към къртене и смяна на тройника. Колко би струвало къртенето и залепването на тройника + 4 колена за байпас? Аз ще си измажа и залепя плочките след това.
Утре съм се разбрал с един майстор за оглед и евентуално отстраняване на проблема и искам да съм подготвен какво да очаквам като цена :).

ПС става въпрос за София
Jblaze - специалист
Ето и развитие по темата с леко закъснение. :)
Дойде въпросния майстор, разкърти стената и се оказа, че втулката не е в тройник, а в коляно, от което се захранва казанчето. Преди коляното има тройник за казанчето и продължение към мивката. За съжаление коляното е почти плътно залепено към тройника и нямаше къде да се отреже тръбата и залепи ново коляно. Затова се е опитал да затапи коляното, но пак сълзяло и затова сложил по-голяма тапа ф50 (или ф63). Водата към казанчето е извел от тръбата между тройника и мивката. Тръбата минава външно покрай щранга за мръсната вода, та поне не се е наложило къртене на второ място.
След отстраняване на теча се поозорих доста докато намеря резервни 3 плочки, защото са поостарял модел (КАИ Силва). Все пак от едно малко магазинче ми намериха, макар и с минимална разлика в нюансите. Вчера изчистих старото лепило за плочки и наложих новите плочки, но установих, че тапата повдига двете плочки с поне 5-6мм и ако ги залепя ще стане доста грозно, защото ще се разминават фугите и макар че са в ъгъла на банята ще се вижда. Тапата има минимален ход навътре. Остава изрязване на плочките, но като цяло пак ще е малко грозно. Отделно имам само 2 резервни плочки и не ми се експериментира с рязане и така. Вече и аз не знам какво да правя с тези плочки :(. Какво бихте ме посъветвали.

ПС Със смесени чувства съм за избора на майстор. Според мен можеше да измисли по-елегантен начин да оправи проблема без да се затапва коляното или дори ако се затапи да не стърчи и пречи на плочките. Ама кой да знае какво ще стане .... :?
Прикачен файл:
20170711_223507 copy.jpg
Прикачен файл:
20170711_223515 copy.jpg

Тема "Проблем с преходник/муфа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: