Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Jblaze - специалист
Мнението на MamaMy идва точно навреме. Надявам се наистина това да е постижимо, за да се размине къртенето.
Днес смених меката връзка (сложих малко кълчища и тефлонова лента м/у нея и удължителя). След като завих всичко имаше малка струйка под налягане от към стената т.е. от към ППР тройника. Свалих удължителя и видях, че има пукнатина по челото на втулката на ППР тройника :shock: . Явно днес съм пренатегнал резбата и се е спукало.
Ще се радвам и на всякакви други идеи :).
Jblaze - специалист
Малко развитие. Сложих отново удължителя и меката връзка. Пуснах централния кран на водата на 1/3 и в момента сълзи много слабо от сцепената резба. Чудя се дали силикон или нещо подобно би свършило работа да спре сълзенето?! Лошото е, че дори за него ще трябва да разкъртя плочката, защото дупката е много малко и в момента не мога да бръкна със силикона.
krasi92 - майстор
Къртене и смяна.Силикона няма да помогне на спукания фитинг
toolegittoquit - майстор
Има и друг вариант, но може и да стане по-зле. Да се спре водата, изсуши и загрее на място, докато пластмасата омекне. Евентуално металната част от ППР коляното може да залепне отново в пластмасата.
Ако не съм разбрал правилно и се е спукало металното вътре в ППР коляното, значи само къртене.
MamaMy - майстор
С моя луд късмет днес докато размишлявах във WC-то за смисъла на живота :-D усетих тънка струйка на капчици върху рамото си. То че от няколко дена са мокри плочките така е, но си мислех, че аз много вода пръскам и за това мокри. Оказа се спукан кран. Крана от никелиран месинг, но на изхода завит нипел с кълчища. От другата страна на нипела, мека връзка. Уж не е толкова тънко стенен крана, а и кълчищата съвсем символични, но резултата е на лице. Добре, че имаше дъно от тази страна. Наложи се да сложа два силиконови уплътнителя и да завия един импровизиран нипел. Това хартисалото 4 см бронзово парче тръба, с външна резба 1/2, беше опашка на поплавък . Резбата му беше много дълга и аз я бях резнал с ъглошлайфа. Та това го челосах фино и го ползвах него. Заспа от втория път. И като си помисля, че струйката беше толкова тънка, че едвам я усетих. Това можеше да е замазано в стена и тогава какво правим :wallbash:

ПП Преди да разкъртиш пробвай какво ти писах. Недей да лепиш нищо. Няма да помогне. Ако не стане със силиконов уплътнител, има още един вариант. Другия начин е с изваждане на втулката чрез нагряване и с поялника за ППР да се пробваш да залепиш в дупката на тройника парче тръба. На нея вече външно се залепя преход към 1/2. Този вариант обаче го остави за последен шанс преди къртене. Пробвай моя метод и има шанс да минеш тънко и в същото време съвсем надеждно.

Прикачен файл

Изображение1261.jpg
Последна промяна от MamaMy на пон май 22, 2017 12:50 am, променено общо 1 път.
Jblaze - специалист
Много добра идея е с изваждането на втулката и запояване на ППР тръба на нейно място :). Дали ще е достатъчно нагряване с пистолет за горещ въздух?
За съжаление обаче ситуацията е малко по-сложна и мудна, защото става въпрос за квартира, трябва да съгласувам с хазаи (хора на възраст), съответно дали пазят резервни плочки или трябва и тях да търся и така. Отделно, че ако те държат на къртене, ще трябва да се кърти и да се оправи тръбата използвайки четири ППР колена или друг подобен чалъм.
Относно варианта със силиконови уплътнения и удължител с голямо чело ме притеснява, че връзката е в стената (диметърът на отвора в плочката е почти колкото удължителя) и няма да мога да проверя добре за течове, или да установя ако протече след време.
MamaMy - майстор
Ооооо, не се притеснявай, че няма да разбереш ако протече. Ще разбереш почти веднага :lol:
Шегата настрана. Това със силиконовия уплътнител си е съвсем стандартна връзка. Така са свързани всички перални, миялни и водомери. Да мислим ли сега като теб? А ако случайно протекат? :)
igt - специалист
Jblaze написа:
Много добра идея е с изваждането на втулката и запояване на ППР тръба на нейно място :). Дали ще е достатъчно нагряване с пистолет за горещ въздух?
За съжаление обаче ситуацията е малко по-сложна и мудна, защото става въпрос за квартира, трябва да съгласувам с хазаи (хора на възраст), съответно дали пазят резервни плочки или трябва и тях да търся и така. Отделно, че ако те държат на къртене, ще трябва да се кърти и да се оправи тръбата използвайки четири ППР колена или друг подобен чалъм.
Относно варианта със силиконови уплътнения и удължител с голямо чело ме притеснява, че връзката е в стената (диметърът на отвора в плочката е почти колкото удължителя) и няма да мога да проверя добре за течове, или да установя ако протече след време.
Две резби на муфа в кухнята наследих спукани.
Тефлон - професионален купих - сълзи и сълзи. Хванах се в чудо, че не мога да спра теча /тапата и тя не хващаше. Хванах се за главата - трябва да къртя.
Дойде един човек и ми каза отдръпни се настрани.
Нави на същия удължител като твоя калчища, като преди това с лист от ножовка го назъби, на еската на видима си беше фабрично назъбена. Стегна и каза пускай водата до край. Един ден калчищата бяха влажни, а на другия ден изсъхнаха и няма ядове.
Аз още от самото начало исках да взема калчища, но в магазина ми казаха, че били отживелица и да се взема прафесионалния тефлон и те така.
toolegittoquit - майстор
igt написа:
Аз още от самото начало исках да взема калчища, но в магазина ми казаха, че били отживелица и да се взема прафесионалния тефлон и те така.
За вода кълчищата са по-добре от тефлона. Докато съм правил ВИК у дома съм пробвал само тефлонова лента. Въпреки, че навивам дебело, резбата я прокъсва и събира, трудно можеш да уплътниш с нея. Дори съм виждал да таи между навивките лента. Кълчищата са растителни влакна. И попиват вода. И така уплътняват и прощават дори и малки грешки.
Но кълчищата не лекуват спукани муфи. Защото ти уплътняваш на резбата, ама то ако тече между металната втулка и пластмасовата основа на тръбата, ти там не уплътняваш с кълчищата.
Аз ползвам тефлонова лента само отгоре върху кълчищата, за да не се размотават.
iliya_i - майстор
И с калчища става, и с тефлонова лента, и с тефлонов конец. Въпрос на ръчичка, която навива и главичка, която я ръководи. Но в спукана втулка каквото и да навиеш все ще отваря пукнатината.

Тема "Проблем с преходник/муфа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: