Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
LazarGanev - "Велик майстор"
Защо, какъв е проблема да е частично отворен? Много често се ползват така, за дроселиране?
EDI - майстор
Тези, дето купих, единия беше италиански, от тези отлятите, другия беше пробит алуминиев шестогран, не помня произход, тогава не съм проучвал или търсил нещо още по-марково.ЕБеше преди 10-12 години - единия беше на тоалетната към казанчето / италианския/, другия го бях монтирал на бойлера.И двата постоянно отворени.Водата в Ямбол е варовита, та след няколко месеца се наложи да ги ползвам за затваряне.Е, не щат да се затворят, направо се бяха заварили и двата.А тоя италианския направо се строши в ръцете ми като започнах да го махам, добре, че към стената бях монтирал стоманени удължители, та с шестогранния ключ нещата се решиха.Смених си ги с 1/2 кеклови бронзови кранове и вече години никакви проблеми.Може и да съм попаднал на лоша изработка, ама мъжко дупе 1 път се такова, дето викат. :lol:
MamaMy - майстор
Еди, и ти си налетял на китайските италианци :-D
То вярно, че истинските са много кът напоследък. Даже там от където взимах само скъпи маркови неща, започна да се вижда основно и само менте. Цените обаче са си съвсем като истинските :)
naskoooo4 - помощник
jekasus написа:
LazarGanev написа:
сферични
Проблема им, че трябва да се напълно отворени или напълно затворени, трети вариант няма...
Освен Овентроп, кои други стават? Че и аз повече на кекла вярвам...
Да се включа и аз. Вчера монтирах сферичен кран 11/4 на отлонение от водна помпа, крана е български "САКАР", но ми пропуска, като имате предвид, че няма налягане, защото пред него има отклонение и водата свободно си върви. Има ли начин да се ремонтира, за да затваря напълно? Крана е нов.
LazarGanev - "Велик майстор"
naskoooo4 написа:
крана е български "САКАР", но ми пропуска, като имате предвид, че няма налягане, защото пред него има отклонение и водата свободно си върви. Има ли начин да се ремонтира, за да затваря напълно? Крана е нов.
Тц, китайски е, позаинтересувай се! :wink:
kozl - майстор
Пропуска предполагам през сферата, а не навън през уплътнението на оста. Срещал съм се с кранове с дефект в ограничетеля на
въртене и при крайно положение на дръжката не затварят. Или подминават точкатапна затворено или не достигат до нея. Но понеже крановете бяха с ограничение на движението м-у дръжката и кожуха на крана, без дръжка се уцелваше момент на напълно затваряне със свалена дръжка. Само че без дръжка експлоатацията е тегава, защото въртенето става възможно на 360 гр и нацелването на точното положение за пълно затваряне е трудно. Това ако проблема е в позиционирането, а не в дефект на сферата или в уплътненията.
Освен това в някои кранове сглобката е със скрита (вътре в кожуха) резбова част за притягане на уплътненията към сферата и като се разхлаби не се вижда и крана не може да спира. Та за последния случай требе да се внимава като се навива нипел в такъв кран да не се натегне допълнително сферата, че после въртенето и става тегаво.
EDI - майстор
Много отдавна съм изхвърлил сферичните кранове като опция в къщи.
kozl - майстор
На доста повече от година е крана (към 20 г.) сферичен полипропиленов.
Прокапа. Не съм разглобявал полипропиленови кранаве и имам питане:
Възможно ли е да го разглобя и да му сменя уплътненията?
Или това са неразглобяеми компоненти заляти с полипропилен или зависи от модела?

Сега ме е яд, че изхвърлих подменяни такива, щях да тренирам в-у тях :x
EDI - майстор
Неразглобяеми са.Аз поне не съм виждал ремонтопригоден сферичен ППР.
nikolson - майстор
чет май 17, 2018 8:17 pmLazarGanev написа:
Тц, китайски е, позаинтересувай се! :wink:
Е, вероятно. Но може да има залежали тук-там и оригинал. Ама няма как да се знае.

Шопите, които внасят Oventrop, внасят Bugatti, пак италиански, а също словашки и гръцки.
Прикачен файл:
Screen Shot 2022-09-23 at 10.55.46 AM.png
Screen Shot 2022-09-23 at 10.55.46 AM.png (71.21 KиБ) Видяна 798 пъти
Прикачен файл:
Screen Shot 2022-09-23 at 10.56.26 AM.png
Screen Shot 2022-09-23 at 10.56.26 AM.png (37.72 KиБ) Видяна 798 пъти

Тема "сферичен кран на 1 година" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: