Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Възможно ли е сферичен кран да се развали без изобщо да е ползван? Миналото лято сменихме крановете на 40г с нови сферични и при пробата работеха. Днес въртя този на студената вода и само леко намалява струята. Също се върти доста по-трудно от този на топлата. Някаква ревизия може ли да му се направи или пак трябва да се сменя?
Andri01 - майстор
Качество! Варовик! Сваляне ,преглед,почистване и ...евентуална подмяна!
krasi92 - майстор
Снимаи го да го видим
krasi92 - майстор
Няма какво да му се ревизира и може да се радваш че не е протекъл през дръжката.Това че са ви казали че е италиански не означава непременно че правен там .
EDI - майстор
Напълно е възможно.До сега два пъти съм слагал сферични кранове и на 5-ия месец ги изхвърлих.Какъвто и да е по произход, не стават.Аз поне по-калпаво нещо не съм срещал май.Снемай и хвърляй.Сложи си нормален бронзов кеклов кран и ще забравиш за проблеми.
krasi92 - майстор
Българските все още не са ми направили проблем никъде.
MamaMy - майстор
Някой яко ви е набутал с най-китайското менте. Късмет! Много са изкарали. Следващия път се доверете на същия човек. :-D
LazarGanev - "Велик майстор"
EDI написа:
Напълно е възможно.До сега два пъти съм слагал сферични кранове и на 5-ия месец ги изхвърлих.Какъвто и да е по произход, не стават.Аз поне по-калпаво нещо не съм срещал май.Снемай и хвърляй.Сложи си нормален бронзов кеклов кран и ще забравиш за проблеми.
Стига бе Еди,
аз съм монтирал хиляди сферични, но с ясен произход. Кекловите за мен са отживелица. Вярно е, че в кварталните железарии щом не е китайско, значи е менте, но пък имам доставчици, където и с лупа да търсиш, не можеш да намериш нищо китайско. Така че, ако човек сам не иска да бъде излъган, няма как да го излъжат. :cool:
jekasus - майстор
LazarGanev написа:
сферични
Проблема им, че трябва да се напълно отворени или напълно затворени, трети вариант няма...
Освен Овентроп, кои други стават? Че и аз повече на кекла вярвам...

Тема "сферичен кран на 1 година" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: