Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
preslav - майстор
Защо го ряза бе човек, нали ти казах, че след един сезон експлоатация всичките му черва се изсипаха в ръката ми - разликата е само, че за моето дадох около 7 лв. и тази година ще напоява (капково) близката асма, а ти разсипа хубавата работа, за да видиш, че вътре има и "пуржунка" - мъжка му работа хахахаха.
Не им вярвам на тия неща и за това преди ти писах да не се предоверяваш на автоматиката, че може да си намериш двора като блато.
Между другото се ослушвам за почвен влагомер, че капковото много лъже - на пръв поглед сухо, а като копнеш преполято.
preslav - майстор
fbr написа:
Ако си бяхте карали със старите "Вида" нямаше да ги имате текущите проблеми. Ама не, соц били, за стария век били. Да ви се чуди човек, слагате помпа за 4 бара, и после, с какво ли да го поддържаме на 1 бар.
Не е много редно да се обаждам защото нямам нито "Вида", нито помпа на 4 бара, но не си много прав - аргументите са много. Първият е, че ако Видата беше много читава другите марки щяха да са изчезнали от пазара - нещо като да караме нови Москвичи (ловешка сглобка), а не Голфове втора употреба. Вторият е, че голямото налягане зависи от дебита и можеш да го понижиш с прости устройства, а недостига на налягане се компенсира много по-трудно и скъпо с бустери. Все пак да живее родното производство и дано докараме до там, че немските братя да си купуват Вида вместо SPECK.
hidrazin - майстор
zz_stefanov написа:
Хидра, прав си. Има си пружинка и буталце. Докато съм бързал да го монтирам, не съм усетил сложността на механизма. :)
Днес купих едно за 3,50 и го пръснах. Казваха ми, ама то е един бар, пък аз нищо, как да им кажа за какво го купувам. :)
Отпред има о-пръстенче, отзад буталото е уплътнено само с ръбчето и смазка. Твърдо ще протече.
Е кога съм лъгал? :-D Не е чак толкова просто като устройство но си има недостатъци.
Просто евтин, пластмасов вариант на истинските регулатори.
Те и в другата тема не ми вярваха че протича след време щото техните не били протекли още. Има време...
Пък и за тази цена и за използване в двора, не е много проблемно ако протече.
Номера е че при мен е в шахтата (дето е цяла стая) и ми пръска по стената от бетон.
После вътре става влага като в гъбарник... :lol:
Благодаря за нагледния материал!
preslav написа:
Защо го ряза бе човек, ....... а ти разсипа хубавата работа, за да видиш, че вътре има и "пуржунка" - мъжка му работа хахахаха.
Не ги разбираш тия неща - тръпката да разглобиш нещо за да видиш защо работи.
Обожавам ги тези работи. У нас има малко неща дето не съм разглобявал... :-D
С други съм се "гаврил" само да разбера кога ще сдадат багажа.
fbr написа:
Ако си бяхте карали със старите "Вида" нямаше да ги имате текущите проблеми....
Ако си бях карал с Видата, нямаше да имам автоматично напояване на тревата.
И само щях да имам Big Trouble in Little China.
:partyman:
preslav - майстор
hidrazin написа:
preslav написа:
Защо го ряза бе човек, ....... а ти разсипа хубавата работа, за да видиш, че вътре има и "пуржунка" - мъжка му работа хахахаха.
Не ги разбираш тия неща - тръпката да разглобиш нещо за да видиш защо работи.
Обожавам ги тези работи. У нас има малко неща дето не съм разглобявал... :-D
С други съм се "гаврил" само да разбера кога ще сдадат багажа.
Благодаря за коментара - вероятно си по-малък от мен, но аз съм си взел петте пари от разглобяване, не че и сега не го правя, но вече не е просто за спорта, а с конкретна цел. Сега тествам едно реле на schrack V23092-A1024-A301, което започна да "лепне" след 2 години управление на 2 контактора - може и да е нормално, може да е и производствен дефект, но сега си "лепне" и без товар. Както сам забелязваш не питам във форума, предпочитам да пия от извора, а точно това ми харесва в теб, но ще замълча, че има една тук дето веднага ще ни определи.
hidrazin - майстор
preslav написа:
.... вероятно си по-малък от мен, но аз съм си взел петте пари от разглобяване...
И за двете неща може да поспорим ама нека е друг път? :-D
Какви да контакторите дето управлява това реле?
То е с контакти от AgSnO2 и не бих го използвал да комутира индуктивни товари като контактори...
Просто не е за това. Характеристиките му са дадени за резистивен товар.
:partyman:
preslav - майстор
hidrazin написа:
preslav написа:
.... вероятно си по-малък от мен, но аз съм си взел петте пари от разглобяване...
И за двете неща може да поспорим ама нека е друг път? :-D
Какви да контакторите дето управлява това реле?
То е с контакти от AgSnO2 и не бих го използвал да комутира индуктивни товари като контактори...
Просто не е за това. Характеристиките му са дадени за резистивен товар.
:partyman:
Заварено положение - инженерите от WEBECO са решили, че става - аз бих ползвал SSR, но мен кой ли ме пита.
hidrazin - майстор
Какво съвпадение. Аз се "нагледах" на инДжинери от Bosch.
Така че чувството е взаимно. :-D
:partyman:
Чираче - майстор
hidrazin написа:
Какво съвпадение. Аз се "нагледах" на инДжинери от Bosch.
Така че чувството е взаимно. :-D
:partyman:
Хидразине, ако не е тайна, какво е Вашето образование?
hidrazin - майстор
Чираче написа:
Хидразине, ако не е тайна, какво е Вашето образование?
Висше. Що, нещо притеснява ли те? Щот мен ме притеснява.
Днешните висшисти излизат на ниво средно НЕ професионално ниво... :?
:partyman:
A.Asenov - специалист
Тези 1 баровите, за 3,50 от къде ги взимате ?
Има ли ги в някоя от големите вериги - Бриколаж, Темакс, Практикер ?
На мен се наложи да обиколя 3-4 градинарски магазина, за да намера 1,4 баров, при това за 15 кинта.

Тема "Клапан за постоянно налягане." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: