Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
hidrazin - майстор
preslav написа:
... може да заклинят електромагнитния вентил защото ми прилича на шибърен....
Не е шибърен. Напълно истински клапан с диафрагма. Обаче за да затвори добре и да работи нормално си иска постоянно налягане на входа.
За затваряне използва входящото налягане на водата.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5rokXHhxRSw[/youtube]
:partyman:
preslav - майстор
hidrazin написа:
Не е шибърен. Напълно истински клапан с диафрагма. Обаче за да затвори добре и да работи нормално си иска постоянно налягане на входа.
За затваряне използва входящото налягане на водата.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5rokXHhxRSw[/youtube]
:partyman:
Още един резон филтъра да се сложи преди клапана и редуцира, независимо от вграденото филтърче.
Имам обаче усещането, че Чираче вече не проявява интерес към темата.
hidrazin - майстор
preslav написа:
Имам обаче усещането, че Чираче вече не проявява интерес към темата.
Вероятно защото клапана му има регулатор на дебита а той до сега не го е знаел... :-D
Иначе за филтъра е така, винаги е най-добре да се слага непосредствено след помпата или веднага след крана от ВиК-то.
Това спестява куп неприятности...
:partyman:
Чираче - майстор
Според мен е съвсем обикновен

Прикачен файл

P1010336-1.jpg
hidrazin - майстор
Мдааа...., без регулатор на дебита е. Този с регулатор на дебита е 5 кинта по-скъп.
Но поне се вижда посоката и че филтъра ти е поставен не където трябва - след клапана и регулатора на налягане.
Този е с регулатор на дебита.

Изображение
:partyman:
Чираче - майстор
hidrazin написа:
че филтъра ти е поставен не където трябва - след клапана и регулатора на налягане.

:
Не гледаш добре. :lol: От снимката може да не е ясно, но филтъра още не е вграден, а само поставен пред тръбата. :? Предстои да сложа сферичен клапан, и след него филтъра. И след това ел. магнитния клапан.
preslav - майстор
Чираче написа:
hidrazin написа:
че филтъра ти е поставен не където трябва - след клапана и регулатора на налягане.

:
Не гледаш добре. :lol: От снимката може да не е ясно, но филтъра още не е вграден, а само поставен пред тръбата. :? Предстои да сложа сферичен клапан, и след него филтъра. И след това ел. магнитния клапан.
Да, това е правилната подредба според мен. Не съм сигурен дали тези водомери са за вертикален монтаж, но предвид контролните му функции предполагам това не е проблем.
Другото, което забелязвам (не го приемай като упрек) е, че след редуцира магистралата ти не е 3/4 - ако ти се занимава сложи манометъра на най-отдалечената точка и виж дали пак ще имаш същото налягане или по-малко, ако е по-малко преправяй магистралата с по-големи тръби, ако ще надграждаш системата пак проверявай, за да си гарантираш равномерно поливане.
Чираче - майстор
preslav написа:
Да, това е правилната подредба според мен. Не съм сигурен дали тези водомери са за вертикален монтаж, но предвид контролните му функции предполагам това не е проблем.
Другото, което забелязвам (не го приемай като упрек) е, че след редуцира магистралата ти не е 3/4 - ако ти се занимава сложи манометъра на най-отдалечената точка и виж дали пак ще имаш същото налягане или по-малко, ако е по-малко преправяй магистралата с по-големи тръби, ако ще надграждаш системата пак проверявай, за да си гарантираш равномерно поливане.
Ще отговоря подред, може да е полезно и за друг.
1. Монтаж на водомера - пуснах системата за един час. Разликата между показанията на общия водомер в имота и монтирания на поливната система беше съвсем малка - в порядъка на 1-2 литра. Все пак това е механичен уред. Даже и когато се тарират винаги има някакви норми за отклонения.
2. Монтаж на манометъра - според мен където и да се монтира след регулатора на налягане няма да има значение, и показанието ще е еднакво. И независимо от броя дюзи. Това е така, защото това налягане създава обратната сила, която противодейства на силата на свиване на пружината в регулатора, и притваря притока на вода.
3. Монтаж на филтър - ще го монтирам преди ел. магнитния вентил. В края на сезона ще проверя за замърсяване. Но съм почти сигурен, че ако има такива, те ще са минимални. Проверено преди година с филтърна хартия.

Има ли други въпроси? :lol:
zz_stefanov - майстор
За филтъра недей така да си сигурен. Едно е да знаеш, че водата по принцип е чиста, друго е след ремонт някъде, ВиК да ти задръстят еднократно системата и после ще се хванеш за главата.
По-добре отдели малко време и го поставяй дето му е мястото.

пп писах е сега гледам на село ВиК копаят на стотина метра над нас :)

Тема "Клапан за постоянно налягане." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: