Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
zz_stefanov - майстор
Хидра, това като гледам е като моето. Ако на изхода му сложиш манометър и го затапиш, манометъра ще покаже колкото входното налягане.
Отделен е въпроса, че лентовите са за по ниско налягане :) Твърдите ми се струва че ще издържат и наднормено налягане.

пс Ще купя едно и ще го разглобя, щото не видях нищо механично в него дето да регулира налягането. :)
zz_stefanov - майстор
Това не същото, но сега не мога да го пръсна, защото го ползвам :)
Вече не споря защото не съм го разглобил, след седмица става ли или автора да разглоби неговото :)
hidrazin - майстор
zz_stefanov написа:
... след седмица става ли ...
Не става. Не става щото аз моя и без това ще го изхвърлям, та няма нужда да се разчеква работещ такъв.
Като го сменя, ще му направя дисекция и снимки... Иначе да, този не е същия но устройството му е идентично.
:partyman:
A.Asenov - специалист
Разбрах къде е проблема значи. Този е за тръби, а не за лентови маркучи. :? :?
Да и аз съм ги срещал из интернет магазините на цени от 4 до 10 лв, но в местният градинарски магазин са по 15 лв, испанско производство.
Ако имаше и клапани с друго налягане, най-вероятно щях да се позаинтересувам и да взема с по-ниско налягане, но в този магазин нямаше друг избор. Четох на доста места, че най-подходящото налягане е между 1,4 и 2 бара, за това и не сметнах, че 1,4 ще са много, с малката подробност, че съм пропуснал да прочета, че става на въпрос за капкови тръби, а не лентови маркучи.
Сега, като ви прочетох мненията стигнах до извода, че вчера когато го изпробвах, изглежда клапана изобщо не се е задействал, защото маркучите като се надуха до определена степен, започнаха да се откачат съединенията и дори започна да хвърчи вода от краищата на маркучите, които бях затапил. Всички тези течове, и загубата на налягане покрай тях, се повече от доказателство, че системата ми дефектира дори преди да достигне 1.4 бара, а да не говорим, че аз си мислих, че ще мога да го поддържам това налягане през цялото време :) :)

И аз се замислих за поставянето на сферичен кран, който да държа полуотворен. Ако е преди клапана, то на практика, по добре на махна клапана, защото няма да има смисъл от него, ако пък е след клапана, се чудя дали изобщо ще има някакъв ефект от него ??
ivanovbg - майстор
Ей този е издържлив и разглобяем http://irrisyst.eu/bg/products/104-%D0% ... -main.html

Иначе можеш да сложиш кран след регулатора да регулираш дебита. Преди крана ще е 1,4 бара константно и няма да зависи от водопровода, а след крана в зависимост от разхода на вода от маркучите ще можеш да го регулираш доста по ниско. Сложи си и един стар водомер. Така с един поглед ще знаеш колко вода си внесъл в градината и бързо ще разбираш за евентуален теч. Лятото понякога и мишките го прегризват да пият вода.

:partyman:
preslav - майстор
Иванов дава добра идея за двустепенното редуциране на налягането, разбира се ако си случил на работеща джуджавка, а не като мен на еднодневка.
Със сферичния кран ще ти бъде по-трудно да настроиш налягането след редуктора - кекловите са много по-прецизни, разбира се внимаваш с посоката на монтажа.
Чираче - майстор
За момента ситуацията при мен се вижда от снимките. Регулатора за налягане е за 1 бар и струва около 3,50лв. От отворчето на корпуса прокапва/че даже и тече/ от вътрешните пропуски на буталцето. Ако се затвори това отворче, налягането се повишава до входящото. За това съм подложил една кофа, и събирам водата.

Прикачен файл

P1010333-1.jpg
P1010333-1.jpg (75.66 KиБ) Видяна 1685 пъти

Прикачен файл

P1010334-1.jpg
P1010334-1.jpg (81.93 KиБ) Видяна 1685 пъти

Прикачен файл

P1010335-1.jpg
P1010335-1.jpg (108.57 KиБ) Видяна 1685 пъти
zz_stefanov - майстор
Хидра, прав си. Има си пружинка и буталце. Докато съм бързал да го монтирам, не съм усетил сложността на механизма. :)
Днес купих едно за 3,50 и го пръснах. Казваха ми, ама то е един бар, пък аз нищо, как да им кажа за какво го купувам. :)
Отпред има о-пръстенче, отзад буталото е уплътнено само с ръбчето и смазка. Твърдо ще протече.

Прикачен файл

IMG_20170527_024657[1].jpg

Прикачен файл

IMG_20170527_024620[1].jpg

Прикачен файл

IMG_20170527_023802[1].jpg
fbr - майстор
Ако си бяхте карали със старите "Вида" нямаше да ги имате текущите проблеми. Ама не, соц били, за стария век били. Да ви се чуди човек, слагате помпа за 4 бара, и после, с какво ли да го поддържаме на 1 бар.

Тема "Клапан за постоянно налягане." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: