Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Closimir - помощник
Здравейте,

Съвсем скоро монтирахме в нас вградено казанче и висяща чиния. Въпроса ми е свързан с шума, който се издава при пускането на водата.
Конструкцията за вграждане е Schell Montus 120, а чинията Gural Vit Uno Rimless.
Може да видите и чуете тук: https://goo.gl/photos/Tb8Sxa7TKssCRQAj9
Звучи сякаш взима въздух от някъде, но може и да е нормално, знам ли ...
radius - майстор
Остави въздуха, ами отзад нищо не мие чинията. Пуска една струя във въздуха към водното огледало и чак накрая като се оттича леко омокря. Така са я "сметнали".
Да не сте набили прекалено тръбата от казанчето ( макар, че трябва да има ограничител)?
На ти римлес :evil:

За въздуха - водата, която излиза създава вакуум и съответно влиза толкова въздух. Не знам как е отзад в куфара, но може би взима от цепките около бутона.
Closimir - помощник
Не бях в нас като майстора слага гърнето и не знам как е тръбата - до къде е набита. Точно това се чудех, дали нещо някъде е оплескано или си е нормално да шуми така, но май няма как да знам без някой със същото или подобно гърне не каже как е при него.
Rimless чиниите имат по-строги изисквания към налягането на водата - в случая това се определя от казанчето и по-точно от това доколко е напълнено. Имам предвид че ако чинията е направена за казан 4.5литра може да се стигне до пръскане ако казанчето е 6Л или дори повече (някои структури позволяват 7.5Л че дори и 9Л). Ако е така се слага "отсекател" на входа (на 50мм тръбата) - той донякъде забавя водата и така се получава "удължено изпразване" :-D Реално е някаква пластмасова част която блокира частично светлия отвор на 50-ката и дроселира потока. Ако се слага нещо "направи сам" трябва добре да се подсигури да не мине напред към чинията.
Предполагам възможен е и обратният вариант - ако чинията е по-ларж и е смятана за 6Л казан, но се окаже закачена на казанче 4.5Л, дето е регулирано на 3.5 даже, може да не стига напора. А този напор както вече писах се определя от височината на водния стълб - т.е. колко високо е водата в казанчето. Това ме навежда на другата особеност - тесни и високи казанчета ще дават по-висок напор (налягане) от по-широки и ниски - това в началото на "изпразването", после със спадане на нивото напора намалява.
Като пример за "тесни и високи" структури за вграждане се сещам за тези на видима, както и холандските на Visa.
Изводът е че ако проблема още го има може да се провери регулировката на пълненето на казанчето и да се поиграе там. Иначе за да се сложи отсекател (или нещо измислено подобно) трябва да се откачи тоалетната и да се модифицира "входа".

Edit: погледнах тая структура - широка е (50см), но пак гледах клипа и ми се вижда малък обема който пуска.
Closimir - помощник
Благодаря ти за отговора, и че ми писа в Google Photos, че иначе нямаше да видя отговора тук. Проблема си го има все още и вече посвикнах с него, но ще погледна утре дали ще мога да направя нещо от предложените неща. В момента шуми и при двата режима на пускане на водата. Ако не се лъжа единия е 3.5 л. другия 6 л. - ще проверя все пак. Това, което забелязвам благодарение на съвета ти е, че май към края започва да шуми по-малко и може би тезата за по високото налягане е по вероятна.
Ще погледна с регулиране дали мога да го оправя.
чет юни 15, 2017 11:24 pmClosimir написа:
Здравейте,

Съвсем скоро монтирахме в нас вградено казанче и висяща чиния. Въпроса ми е свързан с шума, който се издава при пускането на водата.
Конструкцията за вграждане е Schell Montus 120, а чинията Gural Vit Uno Rimless.
Може да видите и чуете тук: https://goo.gl/photos/Tb8Sxa7TKssCRQAj9
Звучи сякаш взима въздух от някъде, но може и да е нормално, знам ли ...

Извън шума, бихте ли споделили дали сте доволни като цяло от тази комбинация Schell Montus 120 + Gural Vit Uno Rimless? Отмива ли добре? Поддържа ли се лесно?
Благодаря!
Closimir - помощник
Извън шума, бихте ли споделили дали сте доволни като цяло от тази комбинация Schell Montus 120 + Gural Vit Uno Rimless? Отмива ли добре? Поддържа ли се лесно?
Благодаря!
Като изключим шума сме доволни от комбинацията. Задната част се облива малко в самия край, но това е достатъчно. До предната най-горна част също достига малко вода, но отново е достатъчно. Самото обливане успява да я поддържа доста чиста. Лесна е и за ръчното почистване. Позиция на дупката също е доста добра според мен и допринася за лесното почистване с обливане. За тоалетни блокчета могат да се ползват гел ленти, които се лепят вътре, всичко друго е неподходящо.

Тема "Шум при пускане на вода в тоалетна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: