Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Здравейте!
Сглобявам една помпа с пресконтрол, за водоснабдяване на къща от резервоар 2000 литра.
Правилно ли е монтиран възвратния клапан и там ли му е мястото, така ме посъветваха да го монтирам за да предпазвал от някакъв камшичен удар или нещо такова беше. Като пусна помпата прави 5.5 бара и след ден пада на 4 бара, на следващия на 3.5 бара и на около 1.5 включва стига 5.5 и спира. Имам ли нужда от този клапан, мисля си че изпуска, и къде е правилно да се монтира преди или след помпата. На изхода на пресконтрола има вътре нещо подобно на клапан но незнам дали и той не изпуска.
Дайте съвет за този клапан нужен ли ми е при този вид захранване с резервоар.

Прикачен файл

DSC_12077.jpg
krasi92 - майстор
Точно за там си е клапана а стрелката му трябва да сочи към помпата.Ако е с пластмасови чаркалаци вътре може и да пропуска по малко.Аз ползвам такива за соларни инсталации защото техните карантии са месингови.Ако опиташ без клапан помпата изобщо няма да се държи нормално и ще има много включваня и изключвания за минута.
шоп - майстор
Аз не слагам втори клапан ако пресостата или флуид контрола имат вграден.
krasi92 - майстор
В конкретният случаи няма смукател и няма как да се задържи налягането на помпата без клапан
шоп - майстор
Моята система вкъщи също няма смукател:-)

един клапан е достатъчен (пресостата си го има вграден) иначе само увеличаваме месните съпровтивления
Остава да направя проба, да го махна и да пробвам без клапан, да видя как ще се държи
krasi92 - майстор
Пиши за резултата които си постигнал.
kozl - майстор
Аз щях да монтирам клапана м-у мопата и пресостата, а след клапана разширителен съд.

Тема "Въпрос за монтаж възвратен клапан" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: