• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
gogobravo - напреднал
Значи, опасенията са ми точно от линейните разширения. Да не откърти някоя плочка,я от под я от стена. Затова реших да питам тук. А и точно под замазката на пода има и много снадки запоявани. Иначе замазката е доста дебела. Поне 7-8см. Най вероятно няма да се кърти защото канала е добре направен. Но има варианти да се прекара от много други места. Или най-малкото да се направи с ф20. И да си имам вода в кухнята докато работи тоалетното казанче. Иначе от замръзване съм патил вече и не мисля че ще го допусна. А онези дето ми казват че е трябвало да го заявя. Аз им дадох даже и проект. И на най големия си враг не бих пожелал безмозъчните същества, които правят този ремонт. Но нещата са ясни. Ще погреба тези тръби и пари и ще направя нова инсталация. Намерих една снимка.
Дано да успея от телефона. Това е една малка част под замазката. Изображение
Последна промяна от gogobravo на вт юли 04, 2017 9:19 am, променено общо 1 път.
radius - майстор
Има доста криви снадки ( не са съосни тръбата и фитинга), това е притеснително.
kozl - майстор
Когато едни тръби се монтират при 20 гр, а се предвижда да работят на повече, примерно 50 гр. в тях се очаква линейно разширение. Линейното разширение + запъване на тръбите е = на надлъжна натискова сила. Тъй като пластмасовите тръби са "меки" то при появата на такава сила те се огъват като змия. И така силата се превръща в нелинейна деформация (изкълчване). Когато обаче тръбата е стисната в замазка, нелинейната деформация е ограничена и съответно силата на натиск е значително по-голяма.
Да ама това за топлата вода. при студената обратното. При опънните сили топлоизолацията не ще допринася кой знае какво за намаляване на опънната сила. :? Но пък дали топлоизолацията не спомага против конденза на тръби в мазилка :?
  • 1
  • 2

Тема "Водоснабдителна инсталация без топлоизолация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: