Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Kondor1 - специалист
Подлежат ли на ремонт смесителите (мисля, че беше Видима)? От известно време беше започнал леко да отваря топла вода, дори когато е в крайно положение само за студена. По едно време се стигна до крайност да тече прекалено гореща и изолирах топлия маркуч. Въпросът е нов смесител или смяна на някаква част на стария. Дали може да се разглоби само от горния край без да се смъква от мивката? Моделът не е точно тоя от линка, но подобен като конструкция:

http://jelezaria.com/product/298/olivia ... m7313.html
Andri01 - майстор
Сваляш ръкохватката-има болтче под капачето отпред,и после развиваш смесителя и го изваждаш.
http://napravisam.net/?p=17718
Последна промяна от Andri01 на чет юли 06, 2017 12:04 pm, променено общо 1 път.
lov - майстор
Да, разглабя се без да се сваля и се подменя керамичната глава. Продава се отделно като резервна част, но сваляш старата и с нея в магазина защото са няколко модела. :)
https://www.google.bg/search?q=%D0%BA%D ... 36&bih=723
Kondor1 - специалист
Все си мислех, че беше Видима въпросният смесител, но като взех да го оглеждам не видях надпис Vidima, а уж всички имат такъв. Трябва да имам загуба на памет или в Практикер да са разменили етикетите с описание и да са ми пробутали евтин боклук на цената на Видима. Помня сумата 160лв. Сега не мога да разпозная модела. Ако извадя въпросната част, дали ще може да се разбере някаква марка - предполагам според марката ще трябва да се търси на различни места.
lov - майстор
Браво бре след три месеца се сети да си го оправиш. Трябва ли да повтаряме едно и също. Носиш старата глава и показваш. Това дали е видими мидима или евтино китайче :lol: не е от значение. важен е модела на керамиката.
Kondor1 - специалист
Как да не е важно - ако беше Видима и знам точния модел, можеше да купя частта и да я подменя на момента. А не да стои разглобен крана половин-един ден. И по-лошото, като не знам каква точно марка е може да не уцеля от първия път къде да търся заместител - ако се наложи интернет покупка се забавя още повече.
milen56 - специалист
По-добре си купи нова батерия, твоята щом е на тази цена е поне на 10г. Аз на една такава стара сменях през няколко месеца глава след глава и накрая взех нова. Видимата преди време си струваше парите сега е на нивото на евтините китайци. А и да знаеш точния модел на твоята в железарията няма да знаят коя глава е за теб.
Kondor1 - специалист
Ще знаят, защото ще я взема от магазина на Видима. Смяната на целия смесител и за мен щеше да е по-прост начин, тъкмо щях да коригирам малко размера, че идва много напред. Проблемът е, че под мивката има съдомиялна, мястото е тясно и наблъскано и демонтажа на смесителя ще е доста изнервящ. Затова ми се искаше да стане само отгоре, но в краен случай ще се рови и под мивката.
montoya - майстор
Различни са им главите и на видима и на китайците и на другите, имат по няколко вида, затова разглобяваш и отиваш в магазин дето продават такива резервни части с главата.
lov - майстор
Виж сега тоя смесител не е космическа совалка или балистична ракета. А това че има нещо под плота на мивката съвсем не пречи да се извади и работи. Както е завряно така и ще излезе. Това че за теб е изнервящо е отделен въпрос. Нещата са елементарни и всичко опира до желание.
1 -Сваляне главата от стария смесител около 15 минути. Обикаляне по магазините за намиране на нов не повече от час че даже може да остане време и за едно кафе. :) Обратно монтажа е пак около 15 мин. Та цялата процедура става за час и половина. А ако знаеш и точния магазин дето са що годе заредени може да се включиш и под час с всички операции.
2- Вариант купуваш нова смесител. Гъзурчиш се под мивката поне половин час и си имаш нова батерия. :lol:
3- Освен клещи пирони и тесла нямаш друг инструмент в къщи и ти е нервно :-D . Викаш си майстор. Гледаш половин час как стават нещата плащаш си като поп за гяволъка и се радваш, че не си се завирал ти там. :lol:
Апропо миналата седмица си обкичвах баните. Не съм водопроводчик ако е от значение но три стоящи смесителя за мивки и два за душ с поставянето на кранчетата под мивките около 2 часа работа и никой не ме е гонил за норма.

Тема "Ремонт на кухненски смесител" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: