Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
essenov - специалист
Здравейте,

Търся съвети за помпа за кладенец. Диаметърът е около 80 см; дълбочината е към 25м, 8м от които са под вода.
Водата ще я ползвам за напояване на райграс.

Мисля, че трябва да е някакъв вид потопяема пома с поплавък. Пробвах с една налична на Райдър, но не можа да качи водата до горе, то на нея пише че може да качи до 9,5м.

Ходих днес в един магазин, но ми казаха, че за такава дълбочина имат само сондажни помпи и че за тях трябва някаква допълнителна тръба за да може водата да охлажда мотора. Цената беше над 300 лв и реших, че са ми много и първо ще се информирам за алтернативи.

Тази например, би ли ми свършила работа:
http://www.argo-market.com/Products/Details/1683
Svetoslavoff1 - майстор
Нещо те будалкат от магазина за допълнителни тръби и охлаждане за 25м. Имаш 25м дълбочина и 8м воден стълб.
Моят кладенец е 23 м дълбок и 2м воден стълб и ползвам подобна потопяема с поплавък без горните измишльотини. Помпата ми е city pump - италианка. За 10+ години съм я вадил няколко пъти, отварях я и я почиствах, имаше в началото някакъв много фин пясък, докато кладенеца беше нов. Цената по спомен беше около 250лв?
Предлагам ти да посетш някой читав специализиран магазин за помпи, поне за консултация. Важно е и дали освен тези 20+ метра от кладенеца имаш и някаква денивелация на мястото, примерно +5м, които трябва да добавиш, за да видиш по графиката на помпата дебита във функция от дълбочината, какъв дебит да очакваш и помпата да може да "покрие" тази допълнителна денивелация, ако я има.
essenov - специалист
Svetoslavoff1, допълнителната тръба за охлаждане каза, че е нужна, ако пусна сондажна помпа. Денивелацията на теренът е в минус, може би повече от 5м.
miliad - майстор
За сондажна помпа на мен ми препоръчаха да направя кожух от ПВЦ тръба около помпата, също с идея всмуканата вода да влиза отдолу и да минава покрай корпуса, за да охлажда двигателя.Не помня името/точния термин който ползваха/ на кожуха.
essenov - специалист
Другите варианти, които намирам са:

http://www.onlinemashini.bg/potopqema-v ... allery]/1/
където размерът на чужди частици е до Ø 2,5 мм (сравнено с 0.5мм за полската)

http://www.onlinemashini.bg/potopqema-p ... 30-m-/2095
с какво Гардената би заслужила 140(160) лв отгоре? Възвратния клапан и защитата за прегряване (която ми е излишна, тъй като ще пускам за по 10 минути да полея тревата)?
plamen6703 - майстор
essenov написа:
Здравейте,

Търся съвети за помпа за кладенец. Диаметърът е около 80 см; дълбочината е към 25м, 8м от които са под вода.
Водата ще я ползвам за напояване на райграс.

Мисля, че трябва да е някакъв вид потопяема пома с поплавък. Пробвах с една налична на Райдър, но не можа да качи водата до горе, то на нея пише че може да качи до 9,5м.

Ходих днес в един магазин, но ми казаха, че за такава дълбочина имат само сондажни помпи и че за тях трябва някаква допълнителна тръба за да може водата да охлажда мотора. Цената беше над 300 лв и реших, че са ми много и първо ще се информирам за алтернативи.

Тази например, би ли ми свършила работа:
http://www.argo-market.com/Products/Details/1683
От Аргомаркет си купих "Гардена"-та от линка в последният ти пост. Върши ми идеална работа при кладенец сходен с твоя. Предполагам и тази по-евтината от Аргомаркет ще ти върши работа, като можеш да потърсиш Калоян Драгозов от Аргомаркет, възпитан и честен човек, много "сверен" към информация за предлаганите продукти. Мисля, че по-точно може да ти каже каква е разликата освен цената и има ли разлика. Според мен плащаш по-скъпо заради марката :wink: Не се реших да купя по-евтина... после няма как да я върна обратно, ако не ми върши работа :)
dragozow - майстор
Ние говорихме по телефона. Общо взето една SKM 100, защитно табло и малко кабел с хубава връзка с отстъпката ще излязат под 400 лв ако сам си върже кабела и си калибрира таблото. Можем и ние да го направим, но мине ли през сервиза за калибриране и свързване на кабела ще струва още 35 лв. Всяка помпа може да замине ако няма защита, дали ще се монтира такава е въпрос на личен избор, половината ни клиенти го правят на собствен риск. Пясъка може да износи всяко челно уплътнение и турбина, той си е абразив. Помпата която предлагам е качествена, въпреки че е китайска, двигателя е в масло, използвани са само качествени компоненти като керамика, графит, неръждаема стомана и месинг, включително и винтовете. Такива помпи има от всякакви производители с различно качество, за моите гарантирам, че съм поръчал най-доброто. Толкова от мене, отпуска съм и отивам да си пия мастиката.

Тема "Помпа за 25м кладенец?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: