Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
djendov - специалист
Ами да не го беше подмятал, ами да го беше наврял под чУшмата...можеше да си сега следващия нобелов....
То цялата идея на джунджурията се върти около сгъстяването/нагнетяването на въздух. Или на какъвто и да е свивааем флуид. Уви, водата е несвиваема или поне практически нищожно свиваема.
Относно хрумването ти, то може би важи точно за модела, който си гледал. Пак справка в интернет показва устройства с коефицент даже и 10. 1 бар на входа, 10 на изхода. Но пак заплащаме съответната цена, както споменах и за помпите с хидравличен удър. Все пак първия закон на термодинамиката си важи с пълна сила...
Аз вече те дебна тебе, винаги като напишеш нещо и научавам по нещо ново. Не бях чувал за бустъри, пък сега даже и философствам по темата. Интернет е велико нещо...
П.п. той водолео си се е появил, ама не е в тоя форум, ами у Мазата. В момента черпи енергия от субкосмическия вакуум, ама няма субсидии за масово производство.
preslav - майстор
В конкретния случай Festo са използвали свиваемостта на въздуха с цел опростяване на конструкцията. Доколкото ми е известно в парните машини разпределителя е механично свързан с работните бутала, но не ми достига капацитета да си представя как принципа на парната машина може да се използва за подобна на бустера помпа - ще изчакам други да го измислят. Остава си въпроса, че пак разходът на вода ще е огромен, което може да обезсмисли цялото начинание.
С две думи, за сега нямам намерение да си купувам RAM помпа - има си за целта хидрофори, които ако се стопанисват правилно ще ме изкарат до живот, а след мен и потоп.

Тема "RAM PUMP" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: