• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
vtv
http://www.thermodesigntotal.com/bg/p/5 ... BA-CALEFFI
Здравейте,
Някой ползвал ли е подобен и ще върши ли работа ,поставен на помпа "Вида 1"?
iliya_i - майстор
Каква работа очакваш да свърши? :? Ако да пуска помпата, няма как да я пусне, щото при спряна няма поток. А ако има поток, значи е пусната.
vtv
iliya_i написа:
Каква работа очакваш да свърши? :? Ако да пуска помпата, няма как да я пусне, щото при спряна няма поток. А ако има поток, значи е пусната.
Според данните на изделието при пускане на водата от кран помпата трябва да се включи,при спиране да се изключи.Промяната на налягането в тръбата действа на рид контакта на датчика :? От своя страна той ,чрез контактор вкл или изкл помпата.....Така поне е на теория...в брошурата на датчика.
iliya_i - майстор
A кой ще държи налягането, при затворен кран, за изключена помпа? Така и не каза какво искаш да направиш. Като затвориш крана и помпата изключи, този клапан ще остане ли под налягане? Хидрофор с Вида? Ще трябват балони, обратни клапи и т.н.
vtv
Благодаря за отговора,май че трябваше да започна от по-напред:
Имам посочената помпа,поставена в геран със смукателна височина 3-4метра.Същата искам да вкарам в допълнителна инсталация и чрез този датчик да елиминирам ходенето напред-назад за пускане и спиране на същата.А дали ще има налягане в системата,мисля че ще има и то ще бъде осигурено от всмукателния клапан в герана и от крана,от който ще пускам и спирам помпата.Няма да ми е необходимо изх. налягане за битови нужди,а само за поливане...Не знам :?
iliya_i - майстор
За тия пари ще си теглиш кабел до крана, с ключ и определено няма да имаш проблем с ходене напред назад. Пък ще ти остане и някой лев за бира.
vtv
Да,бе,ама ключ,кран и 85 годишна жена /майка ми,да ми е жива и здрава/.....Нали се сещаш,че все нещо ще забрави да изключи.Въпросът ми не са парите,а дали датчика ще работи в тая схема.....За улеснение на всички :)
iliya_i - майстор
vtv написа:
За улеснение на всички :)
За улеснение на всички кранът не ти трябва. Достатъчен е само ключ, да пуска и спира помпата.
ben84 - специалист
vtv написа:
:prayer: То така си е и сега....
Няма да стане по-лесно отколкото с хидрофор.
Може да се изпълни и с това, ама ще е смешно.
Пак трябва балон, клапани, и на всичкото отгоре схема с някакво оперативно напрежение, щото тая ампула нема да може да включва и изключва помпата самичка.
  • 1
  • 2

Тема "Датчик за поток" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: