• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Тоя датчик иска голям поток. При малко намален поток изключва!
И почти не може да се настройва чувствителността, да не казвам че не може хич.
То няма откъде реално, разстоянията са фиксирани. Рид ампулата може да се мърда малко, но в посока влошаване на чуствителността. - т.е. да изключва при още по-голям поток.
Не мисля че ще стане твоята работа с тази идея, без нещо което да държи налягането известно време.
Пробвай пък: Пусни си помпата, да тръгне водата, след това спри от крана, след това спри помпата.
Изчакай 10-20-30мин. примерно и отвори само крана да видиш дали ще шурне яко. - съмнявам се!

Трябва да имаш обем с въздух който се мачка при налягане и се разширява при падането му. Ако имаш много малък теч и нямаш обем със нагнетен въздух - всичко приключва.
Правил съм помпата на приятел със дистанционно за контакти да се включва и изключва. Естествено, то командва оперативната верига на контактор.
:partyman:
vtv
Благодаря!
Ще направя проба с налягането,както ме съветваш.......без хидрофор,май няма да мине......
mddmdd - помощник
vtv написа:
Благодаря!
Ще направя проба с налягането,както ме съветваш.......без хидрофор,май няма да мине......
Ще мине и още как.Щом няма да ползваш водата за дома миене , бойлер и др. ще мине и без ходрофор. Вземаш си един контакт с часовник
по желание от 5лв от джъмбо с механичен часовник или 15 лв от Конрад с вградена батерия и си ти .Хубаво е да го пуснеш през един контактор да управлява помпата.11 лв е 100 м маркуч за капково .Нагласяш го в колко да се вкл и изкл.http://tpetrov.com/search.php?prod=%D0% ... 5%D0%BD+01 - механичен и електронен http://tpetrov.com/search.php?prod=%D0% ... 5%D0%BD+01
hidrazin - майстор
vtv написа:
.......без хидрофор,май няма да мине......
Може и да мине но помпата не е много подходяща.
Идеята ти ми е ясна и за това си има измислени неща:
електронни пресостати
Не е достатъчно да следиш само потока а и налягането.
Ето и някакъв по-евтин:
RTR MAX RTM855
Уточнение - този не съм го използвал и не мога да кажа дали е свестен!
При мен е така от години - сонда-помпа-електронен пресостат.
Без балон но помпата ми е читава и позволява голям брой включвания на час.
С тая Вида само ще береш ядове - със салниково уплътнение е и има свойството да изпуска водата.
:partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Датчик за поток" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: