Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
lyubohar - майстор
Иска ми се да си сменя батерията смесител в кухнята,че вече ми омръзна да сменям керамични патрони.
До скоро наблизо имаше представителство на Видима и ми ги сменяха гаранционно,но го закриха.
Вероятно заради мен. :-D То тази батерия не е за керамични патрони,но досега се справях с нагаждането.
Та,имали все още някъде да се предлагат нови смесители на стария стандарт от 160мм.?
За кривките знам,но не искам да ги пипам,че съм си патил.
Нещо като на снимката,може и друг подобен модел,или едноръкохватков.

Прикачен файл

20170819_170336.jpg
preslav - майстор
Сменяй си "патроните" и си свиркай! Имам батерия с обикновени патрони, която вероятно ще ме надживее, важното е да научиш домашния зоопарк да не натяга ръкохватките. След 50 години ще ти кажа дали новите смесители изкарват колкото старите.
lyubohar - майстор
Аз това правя-сменям.
Обаче наоколо не намирам патрони на Видима.Има китайски и турски.
Китайски не мисля да пробвам,а на турските малко се различава накатката за ръкохватката и не влиза докрая.
Иначе трябва да намеря насрещниците с обратната резба и ще я подновя.
Ама и те китайски и турски и има вероятност да не се получи.
lov - майстор
Ми те на видимата патроните пак от китай идват та все тая. :lol: А щом си с керамичен патрон няма смисъл да подменяш леглото освен ако не е здраво наядено. Райберовай го лекичко и те това е. На китайчетата пък и на турските патрони гумичката от зад е калпава нищо че е силиконова а идва и малко късичка. Има такива нашенски резервни но са по твърдички и трудно влизат в патрона но стават с повечко мерак. :)
То няма вечни неща но при интензивно ползване при мен изкарват над 5-6 години. И не се скапва нещо друго ами уплътнението на вретеното.
п.п. Има патрони комплект с врътките та няма да те бъркат и разликата в шлишите.
lyubohar - майстор
Райберовал съм ги доста пъти.Трябва да се сменят.
Врътките са ми метални-хромирани и си ми харесват.
То и аз си мисля,че няма вечни неща,но не ми се човърка по кривките при смяна на батерия с новия стандарт.
preslav - майстор
lyubohar написа:
Райберовал съм ги доста пъти.Трябва да се сменят.
Врътките са ми метални-хромирани и си ми харесват.
То и аз си мисля,че няма вечни неща,но не ми се човърка по кривките при смяна на батерия с новия стандарт.
Продават се нови бронзови легла - райбероването не е до безкрай.
torbalan - Дървен философ
На тъщата на къщата до преди месец имаше такава (на 160мм) и съм правил какви ли не чудеса, че да крепя положението...

Никъде не съм успял да намеря смесител на това разстояние... Просто няма и толкоз. А бая години съм търсил...

Преди всеки ремонт започвам с търсене на смесител... С кривки не ставаше... Та така... Сменям това, онова, после другото... :)
kdobrev - специалист
Ако е за София около входа на пракинга на Илиенци, но отвън и на отсрещния тротоар има един ВиК магазин - там човека имаше такива - втора употреба, но изглеждаха като нови. И той май си ги продаваше с гаранция.
съб авг 19, 2017 5:14 pmlyubohar написа:
Иска ми се да си сменя батерията смесител в кухнята,че вече ми омръзна да сменям керамични патрони.
До скоро наблизо имаше представителство на Видима и ми ги сменяха гаранционно,но го закриха.
Вероятно заради мен. :-D То тази батерия не е за керамични патрони,но досега се справях с нагаждането.
Та,имали все още някъде да се предлагат нови смесители на стария стандарт от 160мм.?
За кривките знам,но не искам да ги пипам,че съм си патил.
Нещо като на снимката,може и друг подобен модел,или едноръкохватков.
Здравейте,
Вероятно отговарям твърде късно, но все пак... За София - смесители на 160мм и за баня и за кухня има на женския пазар. Ако тръгнете от бул. "Сливница" нагоре вървите от лявата страна на пазара и горе-долу по средата има едно леко уширение, като площадче със зона на 2 етажа... Отдолу са магазинчета, като едното от тях е 1001 стоки. Има много батерии изкарани отвън на масите. Вчера си купих 3 броя - смесител за душа на банята, за мивката в банята и за кухнята. Цените са: комплект душ батерия, слушалка, мека връзка за слушалката, розетки, ексцентрици и уплътнения - 35лв. Батерия за мивка в баня, българска месингова - комплект с ексцентрици, уплътнения и розетки - 35лв. Смесител за кухнята с една ръкохватка и гъвкав маркуч - комплект с розетки, ексцентрици и уплътнения - 40лв.
Наздраве!:)
lyubohar - майстор
Отдавна я смених.Все пак благодаря.

Тема "Батерии стария стандарт-160мм." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: