Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
sean-john - специалист
Здравейте колеги,хидрофора ми е Вило (помпа + 20/24 литров съд) наскоро започна да се включва много често...примерно да напълня 2 литра шише с вода се включва по 10-15 пъти...предполагам няма налягане в разширителя,но при опит да го напомня не става.Предварително съм изключил хидрофора и съм оставил отворен кран да спадне налягането в тръбите,но не иска...при натискане на игличката не излиза нито вода,нито въздух нищо.При опит да го напомня помпата ще пръсне манометъра,но не вкарва въздух грам...Какво може да е станало,някакви насоки? Благодаря!
bat_danio - специалист
Пробва ли да развиеш и подмениш игличката на вентила...????
sean-john - специалист
Ей това не съм се сетил,благодаря колега!Забравил съм ги тези процедури с вътрешните гуми на колела/коли и т.н. :-D . Тя как се развива с какво,имам едни тънки клещички ще пробвам с тях,но имам смътен спомен,че имаше нещо "специално" за тях.

п.с. намерих един накрайник (бит) и я отвих,но не е от нея...тя си работи.Дори при отвита игличка не влиза или излиза каквото и да е... при бъркане в отвора с се усеща меко вътре (мембраната може би или ако има друга мембрана на края на отвора незнам)
lov - майстор
Ми отвори съда. Нали са няколко болта да свалиш фланеца. Но много е съмнително това което обясняваш. Да не би и на накрайника да имаш нещо като клапан и той да трябва да е натиснат или заключен към вентила, че да пуска въздух. А на почти всяка капачка за вентил си има и накрайник за развиване на игликите.
kozl - майстор
На новите капачки оти са пластамасени - нема накрайник за развиване. Аз за тва съм си направил ключ от стар вентил и занитена към него метална капачка с щипка. От гумаджиите го видях.
Не мое да се напомпи - значи запушено или накрайника на помпата не ти е в ред и не мже да натисне игличката.
Обаче
sean-john написа:
Здравейте колеги,хидрофора ми е Вило (помпа + 20/24 литров съд) наскоро започна да се включва много често...примерно да напълня 2 литра шише с вода се включва по 10-15 пъти
това може да означава, че няма никакъв разширителен обем в системата. Или пресостата се е шашнал. А какъв е пресостата? А манометър няма ли? Защо трябва да предполагаш налягането, като може да се монтира манометър, по който да го отчиташ.
bat_danio - специалист
Oтносно пресостата и манометъра аз го ядох с тях на китаиски хидрофор.... затъпкани бяха с ръжда и друга помия и не изключваше и показваше само 0 бара ,въпреки че видимо имаше налягане и вода течеше до 3-ти етаж. Размина се с почистване ,но пресостата беше мембранен и мембраната се видеше здрава. Манометъра също почна да отчита след почистване.
keymaker - специалист
А може ли търбата от "октопода" до разширителния съд да се е задръстила? Брах го тоя дебелия затова питам ,че и при мен правеше както при теб.
sean-john - специалист
Благодаря на всички за мненията
lov написа:
Ми отвори съда. Нали са няколко болта да свалиш фланеца. Но много е съмнително това което обясняваш. Да не би и на накрайника да имаш нещо като клапан и той да трябва да е натиснат или заключен към вентила, че да пуска въздух. А на почти всяка капачка за вентил си има и накрайник за развиване на игликите.
Моя е с пластмасова капачка както каза колегата по нагоре и няма накрайник,но аз намерих в комплекта към една китайска акумулаторна отверка представлява като това от снимката Изображение
не знам какво му е приложението,но пасва перфектно.
kozl написа:
На новите капачки оти са пластамасени - нема накрайник за развиване. Аз за тва съм си направил ключ от стар вентил и занитена към него метална капачка с щипка. От гумаджиите го видях.
Не мое да се напомпи - значи запушено или накрайника на помпата не ти е в ред и не мже да натисне игличката.
Обаче
sean-john написа:
Здравейте колеги,хидрофора ми е Вило (помпа + 20/24 литров съд) наскоро започна да се включва много често...примерно да напълня 2 литра шише с вода се включва по 10-15 пъти
това може да означава, че няма никакъв разширителен обем в системата. Или пресостата се е шашнал. А какъв е пресостата? А манометър няма ли? Защо трябва да предполагаш налягането, като може да се монтира манометър, по който да го отчиташ.
Пресостата е механичен(друго незнам)манометър има,но се е бъгнал и е забил на 2 бара,утре съм свободен и ще го разглобя да почистя и разгледам какво става.
bat_danio написа:
Oтносно пресостата и манометъра аз го ядох с тях на китаиски хидрофор.... затъпкани бяха с ръжда и друга помия и не изключваше и показваше само 0 бара ,въпреки че видимо имаше налягане и вода течеше до 3-ти етаж. Размина се с почистване ,но пресостата беше мембранен и мембраната се видеше здрава. Манометъра също почна да отчита след почистване.
Като го разглобя ще го почистя и ще огледам положението,благодаря.
keymaker написа:
А може ли търбата от "октопода" до разширителния съд да се е задръстила? Брах го тоя дебелия затова питам ,че и при мен правеше както при теб.


И това ще проверя колега.

Тема "Хидрофора неможе да се напомпи!?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: