Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
lenovec - напреднал
Здравейте,

Имам проблем с помпа ВИДА 5 на кладенец. Всичко е чисто ново смукател маркуча обезвъздушавам пускам няма грешка, но ми трябва по малък дебит, сложих кран на изхода и като го затворя на половина дори и малко повече помпата просто спира да вади вода. Мотора не се тормози просто ей така си спира, като е отворен на цяло крана няма проблем.

Някой има ли идея какво се случва :? :shock:
LazarGanev - "Велик майстор"
От колко метра вадиш вода?
fbr - майстор
Преди години, при такъв случай, виден преподавател от МЕИ-то във Варна, беше дал съвет, част от водата от изхода, да се връща на входа на помпата.
lenovec - напреднал
Вода вадя от 4 метра, не е набивката от там не капе. Цял ден мислех и неможах да разбера къде отива водата от турбината при положение че сукател - маркуч са си ок :shock: Това го прави само с голямата помпа, имам една по малка 3/4 вход изход някъде на около 150 години е с нея няма грижи, само видата ми взе здравето 2 дни. Идеята на упражнението е да се вдигнат 2 изкачащи разпръсквача gardena s 80, дават че могат да пръскат до 5 метра от пръскалото. С малката помпа ги карам но не повече от 2 метра съответно немогат да покрият желаната площ. Никъде неуспях да намеря спецификация за тия пръскала свързват се с 1/2, и нищо друго незнам. Иначе видата вади вода бол, от цол и четвърт на изхода съм я намалил на 1/2 пръска на два метра, но като сложа пръста с леко усилие водата я спирам. :? Къде е проблема в помпата ли в мен ли в пръскалата ли ???
lpoik - специалист
Провери някъде ти смуче въздух.Може от набивката,уплатнения на помпата.Пусни помпата и сложи изходния маркуч в една кофа и наблюдавай в водата дали излизат мехури въздух,ако излизат значи дърпа въздух от някъде.Успех. :drinkers:
LazarGanev - "Велик майстор"
lenovec написа:
Къде е проблема в помпата ли в мен ли в пръскалата ли ???
В тебе е проблема разбира се - че не си я пенсионирал. Това не е помпа за налягане, силата и е в дебита. Вземи една помпа като хората за 150-250лв, сложи и един пресостат и не се занимавай с антики.
hidrazin - майстор
lenovec написа:
...Идеята на упражнението е да се вдигнат 2 изкачащи разпръсквача gardena s 80, дават че могат да пръскат до 5 метра от пръскалото. С малката помпа ги карам но не повече от 2 метра съответно немогат да покрият желаната площ...
Ква идея бре? Идеята е че няма идея.
И помпата и тъпите пръскалки на gardena са пълен таш..ак.
С тая помпа можеш идеално да поливаш картофи ... с маркуч в ръка.
Може и домати и пипер - с маркуч в ръка. :-D
:partyman:
P.S. Сменяй концепцията - и помпата и пръскачките...
шоп - майстор
Изправна Вида 5 изпомпва 1800л/ч от 7 метра с напор 2.7бара. http://vipom.ru/bg/search_pump2900.shtml?q1=875

Демек ще върши повече от идеална работа без никакво дроселиране на изхода.

Друг е въпроса, че това е динозавър от миналият век и не е енергоемка. 1.1 киловата!

Аз моята я изхвърлих и си купих 370 ватова потопяема помпа с по-добри характеристики.
lenovec - напреднал
шоп написа:
Изправна Вида 5 изпомпва 1800л/ч от 7 метра с напор 2.7бара. http://vipom.ru/bg/search_pump2900.shtml?q1=875

Демек ще върши повече от идеална работа без никакво дроселиране на изхода.

Друг е въпроса, че това е динозавър от миналият век и не е енергоемка. 1.1 киловата!

Аз моята я изхвърлих и си купих 370 ватова потопяема помпа с по-добри характеристики.
Сигурно ще върши но като и притворя кранчето нещо става и спира да вади вода. Иначе струя бол изхода го намалих на 1/2 и пръска около 2 метра дебит има налягане грънци... с пръста с леко усилие я спирам.

Както и да е, мисля да взема това:

http://www.onlinemashini.bg/hidroforna- ... allery]/0/

дали ще върши работа и стока ли е?

Тема "Странна случка с водна помпа ВИДА 5" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: