Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Здравейте, предстои да ремонтирам кухнята и се чудех дали е възможно да свържа проточен бойлер към смесител, понеже не ми се иска на новата кухня да слагам грозен проточен бойлер. Той е почти нов и също така не ми се дават пари (нямам и къде) да сложа такъв за под мивка. Тази топла вода ми трябва евентуално да си измия ръцете или някоя единична чиния, защото ще имам съдомиялна. Имам две тръби със студена вода, бойлерчето е същото като на схемата и топли водата доста добре, даже понякога става гореща. Ще се радвам ако някой ме проясни :D
Прикачен файл:
unga.JPG
unga.JPG (52.52 KиБ) Видяна 1803 пъти
djendov - специалист
Не си посочил модел, но ако е като снимката, не може да е под налягане.
т.е. НЕ
Може ли да ми обясниш накратко, какво означава да е под налягане?

P.S. Да същия като на снимката Елдом е41 3,5 kW
djendov - специалист
Такава тема съм чел във форума. Порови с търсачката.
Много на кратко - проточния бойлер не е направен да работи под налягане. Крана не е "след" нагревателя, а "преди" него. Т.е. като затвориш крана, ти спираш водата отиваща към бойлера. Проточните, които са направени за смесител, какъвто искаш да сложиш, май са доста по-скъпи. Не съм се интересувал, просто спомени от писаното из форума.
nikolov333 - майстор
По-принцип проточните бойлери не под налягане, се монтират към специален смесител, а те са доста по-скъпи..с обикновените смесители не става. За вашия модел, изрично е забранено да се ползва с друга арматура освен с фабричната.. http://www.eldominvest.com/download/Exy ... 1%2025.pdf

Прикачен файл

att-5090da48d860d____.JPG
att-5090da48d860d____.JPG (37.1 KиБ) Видяна 1763 пъти
Много благодаря за бързите отговори! Реших, че не си заслужава за едни 100-150 лв да рискувам. Вземам си един оригинално направен за под мивка и да съм спокоен.

Тема "Проточен бойлер към смесител" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: