• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
milen56 - специалист
Здравейте. Можете ли да кажете на колко време трябва да се сменя въжето на сондажната помпа ?
В моя случай въжето е 10мм от тези които са алпиниски, така казаха в железарията. Някой ми спомена, че било добре да се сменя на две години. Ама през година по 100лв и яка хамалогия не ми идва. Другия вариянт е неръждавейка, но на 6мм дали ще е достатъчно здраво и по-дълго ще издържи ?
lov - майстор
На 6мм стоманено въже и теб мога да закача без да се опасявам че ще се скъса. Па даже може да си вземеш и един за компания поне едни карти да хвърляте докато висите. :lol:
И колко е този сондаж и тая помпа че 100 кинта за въже.
Иначе принципно качествените алпийски въжета ако са такива де, стареят много бавно. Дори при интензивно натоварване ако нямат удари по тях и видими наранявания се тестват едва след 4-тата година и ако издържат тестовете се пускат пак в боя. И те това е са сериозни неща като живота на човек а не на една кирлива помпа. Така че зависи какво са ти продали.
dragozow - майстор
Имам неръждаемо 3 мм на 2,50 лв/м. Слагаш и забравяш. Отделно и отстъпка ще ти дам.
шоп - майстор
dragozow написа:
Имам неръждаемо 3 мм на 2,50 лв/м. Слагаш и забравяш. Отделно и отстъпка ще ти дам.
+1
само неръждаема стомана!

Преди години изпуснах една потопяема помпа заради поцинковано въже. Скъса се за една година. Изтеглих я на магия само с помоща на електрическия кабел. От тогава: само неръждаемо въже. 3-4мм е напълно достатъчно.

текстилно въже няма работа в мокра и влажна среда!!!
Чираче - майстор
Още нямам сондаж /в процес на проучване съм все още/, но мисля вместо въже да усуча с дрелката три жила от тел 1 мм неръждавейка. Как мислите, ще издържи ли?
milen56 - специалист
Колега Драгозов с теб се познаваме и знам за отстъпките, но когато взех помпата ти беше излялъл и я взех от колегата ти. Но тогава не стана въпрос за въже. Нищо, на пролет и без това ще взимам още една помпа, та ще видим и въжето. За тази зима ще стои така.
Благодаря на всички за съветите.
Чираче, щом още си в началото, помисли за кабела, дали да не го привържеш за тръбата със свински опашки. Аз направих тази грешка и не го вързах и сега виси само на една точка, където е вързан за желязото върху тръбата.
А тези 3мм ми се виждат много тънки, за да може да се издърпа всичко с тях.
nikel - специалист
Моята помпа виси на 40 м. в сондажа става вече 5 год. на въже от неръждаема стомана 5 мм. и нищо му няма.
Не забравяйте да закупите и кламфи /скоби/също от неръждаема стомана.
nikolson - майстор
Чираче написа:
Още нямам сондаж /в процес на проучване съм все още/, но мисля вместо въже да усуча с дрелката три жила от тел 1 мм неръждавейка. Как мислите, ще издържи ли?
Около 120 кг.
MamaMy - майстор
milen56 написа:
...
А тези 3мм ми се виждат много тънки, за да може да се издърпа всичко с тях.
На времето с 4 мм обикновено стоманено теглех Москвича. Ако си мислиш, че си по лек от 1500кг, заповядай. :)
LazarGanev - "Велик майстор"
За всяко въже производителят гарантира някаква товароподемност. За 3мм мисля, че беше над 1200кг. Аз поне съм пробвал с 200кг
  • 1
  • 2

Тема "Въже за сондажна помпа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: