• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
MamaMy - майстор
Hoвoceлckи написа:
:lol: Ако не знаех, че не пиеш щях да кажа, че са ти в повече ракиите. Да копае 7 метра за цистерна, плюс 22 на същатата дълбочина за тръба ...
Аз пък предположих, че много му трябва вода на човека. По нашия край, като ти трябва вода копаеш кладенец. И то не 7м ами 22-24м. И пускаш пръстени. Ако пък искаш да станат нещата както трябва преди това си надупчил двора като швейцарско сирене от сонди за проби за да видиш къде е най-много водата. И може да се окаже, че е на 100м от мястото където ти трябва, но той господ не се съобразява с теб. Ти се съобразяваш с него. Кладенец с пръстени под 5хил. трудно става при нас. Ако се направи хубаво сметката автора на темата може да мине тънко.
Hoвoceлckи - майстор
Тон вода е около норма за изконсумирване за 2 - 3 дни. В конкретния случай ще се набира спокойно за седмица. Хидрофорът (ако е с балон) ще дръпва примерно 10 - 20 литра и ще пасува до изчерпванео им.
Сонда ... до колко изобщо е възможно рентабилно ...
Това поточе ... търсил ли си дали го няма и по-на високо? Ако все пак го има, но със значителнно увеличаване на тръбния, дали все пак не е по-добре?
Не,немога да копая повече.Изворът е в ската на дерето,отстрани.Вече съм влязъл доста навътре.Сръмно е.Изкопал съм около кубик пръст.Височината в горния край на изкопа е над 2м всяко влизане води до много копане.А вече е прилично каптирано.По моите сметки трябва кубик да се пълни за около 14h,а не за седмица както е написано от колегата по-горе.Вече закупих пластмасова цистерна от 1куб.м,която смятам да закопая под извора и да ползвам за резервоар.Новата ми идея е да я свържа с изходящата тръба на извора и да оставя преливна тръба,която ще остане за чешмичка в гората.Така ще имам винаги пълна цистерна и действаща чешма.Е,почти винаги.Не става въпрос нито за сондаж,нито за прихванато поточе,а за истинска каптирана,чиста глава на извор.От друг форум четох за сомозасмукваща,потопяема хидрофорна помпа Gadrdena 6000.Ако вкарам такова чудо в закопаната до извора цистерна,дали няма да ми върши работа.Като закопая кабела и тръбата,рискът от кражба намалява.Няма как да имам моментно потребление от 1 кубик и мисля,че няма риск да работи на сухо.Съответно ще проиграя възможностите на помпата,съда и дебита на извора.Захранване ще изключвам от вилата,когато не съм там.Знам ли,дали животът няма да ме принуди да живея там.Затова искам да стане надежно и използваемо през зимата.То,че ще ходя до специализиран магазин,но искам да съм подготвен с вашето мнение
MamaMy - майстор
Помпата Gardena 6000 не е хидрофорна. Дава сравнително ниско налягане при голям дебит. Тя си е специфична за отводняване и не е много подходяща за хидрофор, но ти само с една помпа едва ли ще минеш. Ако е само една ще трябва да е по скъпа и едва ли ще ти се иска да я заровиш в гората. Щом си се прежалил да слагаш помпа до извора, то няма проблем да е от най-евтините вибрационни руски помпи тип [url=http://тримери.naedro.eu/vodni_pompi/vodnapompa_potopyaema_kalibr_hbv-028.html]Бибо[/url] В другия съд който ще ти е до или във вилата слагаш датчици за ниво и управление за помпа. Имаше ги доста евтини някъде. Останалото нагоре вече е ясно. Пак ти трябва хидрофор.
Другия вариант е да нямаш съд до вилата, а втора помпа която да поддържа налягането на системата ти. Тогава електронния пресостат ще управлява двете помпи едновременно.Ще е добре на изхода на потопяемата помпа да монтираш възвратен клапан. Нейният не е много таферен и да не ти източва тръбите до вилата. В този случай може да имаш недостиг на вода и отделно като включат помпите ще ти пресъхва изворчето в гората. Отделно че колкото и да са безшумни помпите Бибо се чуват. Да не ти разкопаят цистерната заради една глупава помпа.
Hoвoceлckи - майстор
Каква е причината да не може да мине с еднин хидрофор (да речем като този цъкни)
Изображение
във вилата?
Hoвoceлckи - майстор
Нищо не следиш - не си поглеждаш личните :)
Там те чака още по-добра цена :wink:
  • 1
  • 2

Тема "Избор на хидрофорна система" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: