• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
shotik - майстор
Багериста написа:
Колега и аз имах същия проблем преди време ,но аз оспях да заобля четвърта модерно.След няколко изпушени цигари и безброй псувни ,взех един болт 10-12мм и с електрожена го заварих за заобления квадрат на тапата .От загряването и (или) от това че вече имах добър захват с гаечния ключ тапата се отви веднага.
А дали вместо болт се завари по- голяма гайка, примерно М16 и като се заварява вътре, може би и по - малко пръски от електрода ще има навън и по стената .
Само питам !
Keresteliev - специалист
Чираче написа:
.... Правилно е да се каже "Плашка". Но пък тя е с вътрешна резба, и няма как да се навие в разпробит отвор. :? В такъв отвор се навива "метчик" с лява резба.

..... :lol:
Ами ... и аз това го бях чувал, ама де да знам докъде са стигнали новите технологии - да се навива "флашка" в отвор!
... има дорници - разпробива се и се навива "флашка" с лява резба, която в един момент затяга ...
:lol:
preslav - майстор
felice написа:
Благодаря, първо ще пробвам с нагряване. Пистолет за горещ въздух (топлодух :mrgreen:) нямам, ще изтормозя една голяяма ветроупорна запалка.
Важно ли е да охлаждам рязко след нагряването или да чакам да става постепенно?
Вчера почуквах тапата три пъти по една цигара време - същия... чеп.
WD-то няма никакъв шанс да изпълзи вътре, уви.
След малко отивам пак за раздвижния ключ и я подкарвам със запалката, да видим.
Голямата запалка няма да ти свърши работа, най-многото да се осакатиш. Намери си или газова горелка или дрелка, увери се, че нямаш налягане в тръбата. За горелката ти е ясно, ще стане и без охлаждане, но с яко греене. Дрелката е по-удобен за мен вариант или поне по-чист - разпробиваш с малко свредло, после с по-голямо разширяваш отвора, не е задължително да си точно в центъра. Има тънки ножовки, но можеш да изпилиш и един лист от по-големите ножовки - прорязваш тапата на две места и я вадиш на парчета.
infomar
Мисля, че ако има кълчища (а какво друго са слагали преди много години) то само нагряването ще ги "изгори" и дори без охлаждане ще се развие.
shotik - майстор
Ето инструментът с който се вадят скъсани шпилки ,болтове и др

https://www.olx.bg/ad/ekstraktor-na-ska ... 6HcMJ.html
lov - майстор
Това от преебалника :) става да извадиш някоя видия или болтче със замазана глава до 5-6 мм. Не че не стават даже вършат перфектна работа и едно такова си го ползвам редовно.Но за големите неща си има доста по сериозни екстрактори. Но и те не са панацея. Счупил съм поне няколко маркови комплекта до сега. :x
shotik - майстор
lov написа:
Това от преебалника :) става да извадиш някоя видия или болтче със замазана глава до 5-6 мм. Не че не стават даже вършат перфектна работа и едно такова си го ползвам редовно.Но за големите неща си има доста по сериозни екстрактори. Но и те не са панацея. Счупил съм поне няколко маркови комплекта до сега. :x
Това е само показно какво представлява и как е названието, но има и доста по- големи.
  • 1
  • 2

Тема "Как да сваля клеясала ВиК тапа?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: