Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Здравейта, от известно време когато пералнята, която е в кухнята изпомпва водата се чува доста сериозно бълбукане от сифона на куненската мивка.Даже днес когато погледнах над мивката през малката кръгла решетка която задържа по големите отпадъци да попадна в сифона видях как вода бълбукаше точно под тая решетка.Сифона е под буквичката ,,S,, ясно е че в най доланта му част винаги има вода за да предоврати лошите миризми.Тоест явно тази вода се надига и започва да бълбука.От 4 години живея в това жилище в това жилище и това се появи от две седмици,когато ми направи впечатление че по време на миене на съдове водата за около 2 минути започва да се насъбира в мивката и след това започна пак нормално да се отича.От тогава ме загложди че има нещо някъде запушено в същото време започна и това бълбукане когато пералнята започва да изпомпва водата.Пробвах с течен отпушвател но никаква промяна.На пръв поглед на всякъде в жилище водата се отича добре както и пералнята изпомпва добре.Това което знам е че при бълбукане в канализацията е сигнал за частично запушване някъде по тръбите, което всеки момент може да прерастне в тотално запушване.Утре ще ми се обади водопроводчик за да си направим час за оглед ,но бих искал да имам и втро независимо мнение.
preslav - майстор
Второ и независимо мнение можеш да получиш само след оглед - едно е сигурно, щом си забелязал промяна в изтичането, има причина и тя е запушване. Вероятно във въпросния S са натрупани мизерии, които в общия случай се чистят само механично. Ако запушването е след S-а работата е по-сложна, но не и невъзможна - добре е, че си повикал водопроводчик, но се опитай да разбереш причината за запушването и да я отстраните, а не след година-две пак да викаш някой.
Делян - специалист
При мен така изби през сифона (пералнята ми е в банята) - просто нямаше откъде да бълбука.
Така бегом до железарията - 3 метра тел за канали и работата стана.
Между другото, изкарах парче силикон, дошло незнайно откъде. Щях да си издрайфам червата...
preslav - майстор
И при мен беше същото, парче строителен отпадък дошъл незнайно от къде - от къде ли? Тъпотията беше, че Ф50 от кухня и баня се събираха преди да влязат във Ф50 към основния канал, в същото Ф50 се включваше и сифона на банята, ама малко по-късно. Запушването беше някъде след включването на сифона на банята, избие ли мивката в кухнята се наводнява банята, напомпиш ли през нея гъргори в мивката в банята, напомпиш ли в сифона, връща в мивките - голям екшън докато с проволката не избутах отпадъка, чу се едно хлоп във вертикалната Ф110 и от тогава няма грижи, но съм сигурен, че ще се появят при така изградена инсталация - въпрос на време е.
Обадих се на водопроводчик утре на обяд ще дойде.Мисля че са се натрупали мизерии в ,,S,,-ката.Друго не може да е.И дано не е.Миналата година имаше сифон от тия които са като крушка и една хоризонтална тръба тоест без ,,S,, и тогава изби точно от снадката преди крушката,та дойде водопроводчик и каза е че проблема е, трябвало да го направат със ,, S,,. Е тогава имах и неблагоразумието да изхвърля мазта от фритюрника в мивката та явно това се е натрупало в сифона и от там е започнало да избива и от снадките.Но от тогава вече не ползвам и фритюрник и гледам възможно максмиално да острана отпадаците преди да мия нещо.Но утре ще се разбере какво е,и ще напиша.Благодаря ви за мненията.Всъщност към мивката имам една малка решетка с много ситни дупки,която се слага върху основната,аз никога не я ползвам и седи винаги отстрани извадена уж за по бързо изтичане на водата ,но сега се сетих колко може да бъде полезна и ползването и колко главоболия може да спести.
Днес дойде водопроводчика и оправи проблема.Оказа се запушване на тръбата някъде след сифона.Дори не си игра да отваря сифона вика при тия симптоми само е някъде по тръбата.С електрическа спирала прокара я през цялата тръба.Говорихме си от какво ли може да е,и бяхме на едно мнение, че вероятно е от прекомерно ползване на миеще препарати както веро,така и перилни които с времето се натрупват в общата тръба на жилището,втвърдяват се и започва да се образува блокада в стената,която с течение на времето все повече започва да затруднява изтичането на вода и в даден момент се получава такъв проблем.Който ако не бъде навреме разрешен направо си избива я от кухненска мивка,я баня, я тоалетна и става мазало.Поне знам вече да не купувам концентриране вера и да не ползвам прекомерно при миенето на съдове.Както и ми даде съвет поне един път на две седмици, макър и празна да пускам пералнята на 95 градуса,защото прането на ниски температури също води до натрупването на тази гняс по тръбите.
Мислех, че проблема е разрешен, но явно не е.На другия ден след като водопроводчика изчиста главната тръба забелязах, че мивката в банята понякога когато я ползвам до като тече водата в даден момент започва по бавно да се отича.Примерно като я пусна първите няколко минути се отича добре и после сякаш нещо я задържа и започва по бавно да се отича и малко се насъбира вода в мивката.Понеже имах още от течния отпушвател още останал и пробвах с него да ли ще се разреши проблема, но проблема си остана.Чудех се да ли въобше главната тръба е изчистена или това което е възпирало доброто отичане на водата в кухнята просто е избутано в друга част на главната тръба и сега възпрепятства доброто отичане на мивката в банята.Вие как мислите? Или просто сифона в банята се е позапушил и е чиста случайност, че е бавното отичане в банята се е получило ден след като водопроводчика е почистил главната тръба.Плюс което е като пусна водата до край в мивката в банята,което никога не го права по принцип защото наистина тече силно мивката, но сега забелязах, че при докрай пускане на водата мивката се пълни до половината с вода.Това нормално ли е?

Тема "Вероятно запушена канализация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: