Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
cholev - майстор
При смяна на миялната стана една драма със счупване кран при отвиване и се наложи да поразбивам, преправям - съботен екшън. От тройник взимаме водата към миялната и към бойлер 15литра (или около). При бойлера от един тройник студена към бойлера и студена към кухненския смесител.
По време на смяна монтаж на фитингите, явно парче от кълчища или тефлонова лента (ползвам и двете) при пускане на водата се е забило в смесителя и сега в положение гореща вода тече нормално а в положение студена слабо.
Понеже не ми се сваля смесителя дали ще мога да го прочистя през регулиращата глава.
Тук има картинка на смесителя и се вижда как може да се свали главата.
http://www.lidl-service.com/static/8263 ... B_C_BG.pdf

Ваше мнение опит
andro440 - майстор
докато си писал тия редове ,,по добре да беше разглобил и почистил всичко ,вместо да баучиш тук ,,,първо развий цедката на смесителя и я почисти ,след това ,ако не се оправи сваляй всичко
cholev написа:
При смяна на миялната стана една драма със счупване кран при отвиване и се наложи да поразбивам, преправям - съботен екшън. От тройник взимаме водата към миялната и към бойлер 15литра (или около). При бойлера от един тройник студена към бойлера и студена към кухненския смесител.
По време на смяна монтаж на фитингите, явно парче от кълчища или тефлонова лента (ползвам и двете) при пускане на водата се е забило в смесителя и сега в положение гореща вода тече нормално а в положение студена слабо.
Понеже не ми се сваля смесителя дали ще мога да го прочистя през регулиращата глава.
Тук има картинка на смесителя и се вижда как може да се свали главата.
http://www.lidl-service.com/static/8263 ... B_C_BG.pdf

Ваше мнение опит
kozl - майстор
Моя опит доказва употребата на кранчета с вградена цедка.
Вече има разнообразие от такива, пък и цената им спадна. И въпреки това у нас все още не съм сменил всички без цедки.

Тема "Запушен кухненски смесител" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: