• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
nautilus33 - майстор
Здравейте,
става дума за стара къща, в която няма баня и тоалетна(баня има, но е тип турска и много тясна). Първият етаж е почти изцяло под нивото на пътя, и ми се ще да изградя баня там. Проблемът е, че къщата не е вързана към градската канализация(предполагам заради това). Имате ли представа на каква дълбочина са шахтите на канализацията, понеже на улицата има капак на шахта, на около 3 метра, който евентуално може да се отвори и изкара тръба от къщата до там. Но проблемът е, че подът на приземният етаж е на около 1,60м под кота 0. Какви биха били вариантите, ако има такива изобщо.
wanderer - специалист
преди 2-3 години ни правиха воден цикъл. полагането на тръбите варираше между 3.5 и 7 м. горе доло. беше разрушена частичната стара канализация, и нейните тръби, поне до къщи бяха на също на около 4 м. дълбочина. предполагам и при теб дълбочината е варираща. проблем ли е да отвориш капака на шахтата и да премериш?
plamen6703 - майстор
Разгледай този вариант https://bgtherm.net/produkt/%D0%BF%D0%B ... E%D0%B4-2/ Инвестицията си заслужава :partyman:
nautilus33 - майстор
wanderer написа:
преди 2-3 години ни правиха воден цикъл. полагането на тръбите варираше между 3.5 и 7 м. горе доло. беше разрушена частичната стара канализация, и нейните тръби, поне до къщи бяха на също на около 4 м. дълбочина. предполагам и при теб дълбочината е варираща. проблем ли е да отвориш капака на шахтата и да премериш?
Предполагам, че няма да е проблем. То, за тези 3-4 метра път, колко наклон трябва да има? Иначе ще е и голям зор да изкараме тръбата от къщата, понеже основата е о доста дебел дялан какъм. Иначе пръстените на шахтата с обикновен къртач ще могат да се пробият, нали? То, и къртица ще трябва да се види откъде, стига дълбочината на шахтата да е достатъчно голяма.
plamen6703 написа:
Разгледай този вариант https://bgtherm.net/produkt/%D0%BF%D0%B ... E%D0%B4-2/ Инвестицията си заслужава :partyman:
Видях ги, но някакси не ми вдъхва доверие. А, и да разчитам на нещо, което е на ток и предполагам трябва да се обслужва, при положение, че е за тоалетната, ми е малко ... :?
plamen6703 - майстор
Може да не ти вдъхва доверие, но върши добра работа :) а варианта с "къртица" е голям филм и е свързан с немалко финикийски знаци :wink: :partyman:
Чираче - майстор
nautilus33 написа:

Видях ги, но някакси не ми вдъхва доверие. А, и да разчитам на нещо, което е на ток и предполагам трябва да се обслужва, при положение, че е за тоалетната, ми е малко ... :?
Ами ако по някаква причина "върне" от канализацията към къщата ти? Представяш ли си какво ще стане? :?
plamen6703 - майстор
Чираче написа:
nautilus33 написа:

Видях ги, но някакси не ми вдъхва доверие. А, и да разчитам на нещо, което е на ток и предполагам трябва да се обслужва, при положение, че е за тоалетната, ми е малко ... :?
Ами ако по някаква причина "върне" от канализацията към къщата ти? Представяш ли си какво ще стане? :?
Ами ако тръсне едно земетресение представяш ли си какво ще стане :lol:
Ако по някаква причина падне покрива представяш ли си какво ще стане, за това най-добре покрив от термопанели :cool: да го докараме до любимата ти тема :lol: :partyman:
wanderer - специалист
има клапани за тази цел, но не съм запознат отблизо с монтажа и изискванията за тях. на твое място бих предпочел вариант с къртица (ако технически е възможно). гледах у двама приятеля, бяха дупкали от тръбопровода на пътя, до водомерните шахти, над 10 м. беше при единия. супер точно го бяха направили и на двете места. иначе такава приемна станция, зависима от ел. захранване и обслужване бих си сложил само ако нямам никаква друга алтернатива. друго си е гравитацията - класика в жанра.
пручи си най добре, сравни цените, и рисковете, и ще ти се изясни.
Чираче - майстор
plamen6703 написа:

за това най-добре покрив от термопанели :cool: да го докараме до любимата ти тема :lol: :partyman:
Въобще нямах това в предвид, но щом казваш??? Вземате ме на майтап, но не знаете какви са предимствата. Или не искате да ги знаете. :lol:
nautilus33 - майстор
Ще проуча със сигурност. Иначе цените на къртица ги гледах, и са горе-долу поносими. Даже от ВиК мога да наема, но прблемът е, че не знам дали няма да се заядат като разберат, че искам да къртя дупка в пръстена на шахтата и дали няма да ме карат да подавам нещо в общината, за да се вдигна данъчната оценка и съответно данъка(последното вече е извън темата, но ако някой има инфо, може да каже :-D )
  • 1
  • 2

Тема "Баня в приземен етаж, под нивото на пътя?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: