• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
jekasus - майстор
Чираче написа:
Ами ако по някаква причина "върне" от канализацията към къщата ти?
Изход на помпата: DN ∅22/25/28/32/40 mm, някои лайна може и да не минат наобратно :-D
Всъщност модела за тоалетна и още два-три входа е този - http://www.water-technic.com/bitova-sta ... c-3-p1352/
plamen6703 - майстор
nautilus33 написа:
Ще проуча със сигурност. Иначе цените на къртица ги гледах, и са горе-долу поносими. Даже от ВиК мога да наема, но прблемът е, че не знам дали няма да се заядат като разберат, че искам да къртя дупка в пръстена на шахтата и дали няма да ме карат да подавам нещо в общината, за да се вдигна данъчната оценка и съответно данъка(последното вече е извън темата, но ако някой има инфо, може да каже :-D )
Не дали, а със сигурност без проект за изграждане и присъединяване няма да минеш :) :partyman:
iliya_i - майстор
nautilus33 написа:
Ще проуча със сигурност. Иначе цените на къртица ги гледах, и са горе-долу поносими. Даже от ВиК мога да наема, но прблемът е, че не знам дали няма да се заядат като разберат, че искам да къртя дупка в пръстена на шахтата и дали няма да ме карат да подавам нещо в общината, за да се вдигна данъчната оценка и съответно данъка(последното вече е извън темата, но ако някой има инфо, може да каже :-D )
Е ти нелегално ли искаш да се свържеш към шахтата на ВиК? Ей така, без те да разберат, щото инъче хем ще вземат такса за съгласуване и включване, хем после ще те дерат с такса канализация и пречестване на всеки кубик вода от водомера.
nautilus33 - майстор
Честно казано, не съм се замислял. Значи и това трябва да проуча и видя какви са таксите.
iliya_i - майстор
nautilus33 написа:
Честно казано, не съм се замислял. Значи и това трябва да проуча и видя какви са таксите.
Да, няма безплатна канализация, както няма и безплатен обяд. Все някой плаща за това.
plamen6703 - майстор
За няколко листа хартия, няколко хиляди лева :wink: Като погледнеш навсякъде е така, едно време беше без пари /0.04 лв. кубик питейна вода/, ама ореваха орталъка, че било лошо време :wink: :partyman:
nautilus33 - майстор
Наскоро прокараха колектор на една улица и им искаха по 500лв на къща да ги вържат към канализацията. Ако не, ще се кара на септична яма, ама не знвм доколко е удачно да се ползва и за фекални води.
  • 1
  • 2

Тема "Баня в приземен етаж, под нивото на пътя?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: