• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
kozl - майстор
ср дек 12, 2018 3:01 pmpeterstamov написа:
Ами мисля, че не защото водата в сондажа тръгва да пада надолу и опъва - прави вакуум. Помпата като работи прави пак вакуум.
А вакуума е по-силен от налягането!
Май? :)
Като изключим това, че вакума е налягане (по-малко от атмосферното) и излиза, че налягането е по-силно от себе си :?
Другото е така ако на няма ОК (обратна клапа) на смукателя или е повредена. Но ако има участъци по водопровода от сондажа до къщата подложени на замръзване, то по-добре е водата да се изтича в сондажа при спиране на хидрофора.
Една забележка. В цели три поста ни държа в заблуда, че хидрофора е свързан към общинския водопровод.
Та аз бих посочил следните идеи:
1. Да се добави буферен съд и управление с поплавъци. Така ще се автоматизира процеса и няма да се врътка крана към общинския водопровод. Обаче ще трябва още една помпа - потопяема вътре в сондажа. В крайна счетоводна сметка означава още значителна инвестиция пари.
2. Да се добави след хидрофора съоръжение с обезвъздушител за по-ефективно обезвъздушаване.
За сега се отказвам да мисля по причината за мехурчетата, защото няма точна схема (чертеж) на инсталацията. Може да не влиза въздух, а да се получава кавитация и те ти мехурчета.
шоп - майстор
чет дек 13, 2018 6:59 amkozl написа:
Обаче ще трябва още една помпа - потопяема вътре в сондажа.
Няма сондаж, човека е набил 1,5'' тръба в земята, така, потопяема помпа не става.
krasi92 - майстор
За смукателната част си има специални маркучи а това че баланса на боилер не капе когато загрява вода не е добре. Сменете баланса и сложете възвратен клапан след помпата ако няма монтиран вече такъв за да я ползвате повече време.
kozl - майстор
чет дек 13, 2018 7:27 amшоп написа:
чет дек 13, 2018 6:59 amkozl написа:
Обаче ще трябва още една помпа - потопяема вътре в сондажа.
Няма сондаж, човека е набил 1,5'' тръба в земята, така, потопяема помпа не става.
Аве и "сондаж" има и ....... още една заблуда, ма заблудения съм язе, оти не съм дочел изречението :-D
Да,,,, внасям корекция и вместо потопяема помпа да се чете самозасмукваща помпа.
peterstamov написа:
Сондаж = 1,5 (цол и половина) дебелостенна тръба с чука в земята и закачаме хидрофорната система. Помпа, балон, пресостат.
peterstamov - специалист
Вчера се плескахме с един силикон на две от резбите, които ни съмняват. Чакам днес да видим кво ше каже. То има доста връзки и много плескане - знам ли!?
смукателната част си има специални маркучи
Как изглеждат? Тук в случая го направихме с тези дето с горещо се лепят. Вчера един колега ме предупреди....блъскал си е главата 6 пъти с тези преходници резба-пластмаса. Там се охлабвали нещо при затягането, спойката между метала и пластмасата - капе, смучи!???
възвратен клапан след помпата ако няма монтиран вече такъв за да я ползвате повече време.
В случая има клапичка и след помпата, но да попитам, че при мен на моята система нямам? Каква е опасността - нещо хидроудари ли?

Кавитация при 3-4 бара налягане може ли да има?

Вижте...още веднъж се извинявам и съм благодарен, че се опитвате да помогнете. Аз не съм майстор а съм си направи си сам, което мисля е точно човек да си импровизира и да се забавлява като си ръчка нещо! Стигнал съм до това положение заради дълбоката провинция на не четящи "майстори"!

При него нещата са подобни - тр. да снимам!
Ето я моята система - сам я сглобявах. Чукаш една тръба в гаража и връткаш кранчето на ВИК!
Изображение
kozl - майстор
чет дек 13, 2018 8:17 ampeterstamov написа:
В случая има клапичка и след помпата, но да попитам, че при мен на моята система нямам? Каква е опасността - нещо хидроудари ли?
Кавитация при 3-4 бара налягане може ли да има?
Ako снимката твоя има РС (разш.съд) па няма клапа :shock: И като спре помпата обема с вода в РС шъ се преточи от "гаража в сондажа". За ко ти е тогава РС :?
Пак нещо спести в обясненията :roll:
Клапа пред помпата па шъ спре обратен поток, но е нежелателна оти вреди на засмукването.
peterstamov - специалист
ср дек 12, 2018 2:35 pmpeterstamov написа:
има..... метални, после преходи към пластмаса, пак метал, клапа, У-филтър, пак метал и холендър до помпата.
......случая има клапичка и след помпата
Има клапа!
Клапа пред помпата па шъ спре обратен поток, но е нежелателна оти вреди на засмукването.
Колкото и да вреди вероятно трябва да има за да предпазва помпата от хидроудари. Ако е изчислено правилно няма да има проблем с налягането.
Тук ми беше интересно при мен като няма дали балона поема худроударите и е безопасно за помпата?
Здрaвейте, според вaс кaк може дa се опрaви тaзи тръбa зa мръсен кaнaл? Целият под нa помещението не е ОК дa се вдигa с толковa. Евентуaлно дa се вдигне сaмо тaзи чaст кaто прaг, нa която ще стъпи кухнятa? Или дa се подмени тръбaтa с тaкaвa с по-мaлък диaметър? Ще се сложaт и някaкви плочки отгоре, но пaк ще стърчи чaст от тръбaтa около 2-3 см. Идеятa е кухнятa дa е вгрaденa и точно тaм трябвa дa се сложaт печкaтa и миялнaтa, тa не знaм дaли може дa се прaви зaрязвaне.
Прикачен файл:
20181215_130358.jpg
20181215_130358.jpg (83.44 KиБ) Видяна 1624 пъти
шоп - майстор
Ако не искаш да зарязваш задната част на цокъла на вградената кухня, можеш да вкопаеш тръбата Ф 50 в стената.

Успехи, елементарно е!
В ъгълa имa коминно тяло. Тaм реaлно трябвa дa се вкопaе в плочaтa нa подa предполaгaм. Не могa дa проумея кaк може строителят дa го е нaпрaвил тaкa и то във всичките aпaртaменти нa блокa.... Ще искaм дa го вгрaди той.
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14

Тема "Помощ за ВиК проблем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: