• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 14
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
kozl - майстор
jekasus - майстор
kozl написа:

 
А тези как са
Грозни :-D
Сферични изобщо се показали калпаво в годините, или кекла, или керамична глава.
kozl - майстор
Аз нямам проблеми със сферичните - обаче или напълно отворен или напълно затворен. Ако се ползва за дроселиране в междинно положение, отпиши го. Кеклените отдавна съм ги задраскал. Шибърните зачезнаха, защо ли?
А какви са тези керамични и къде се предлагат?
jekasus - майстор
kozl написа:
А какви са тези керамични и къде се предлагат?
http://stoichkovi.bg/products/product_details/103776
kozl написа:
Шибърните зачезнаха, защо ли?
До 1/2 няма смисъл, по-нагоре не знам, явно проблемни при дълго използване.
kozl написа:
Аз нямам проблеми със сферичните
Не подлежат на ремонт, при ППР проблема е доста е по-голям при подмяна...
kozl написа:
Кеклените отдавна съм ги задраскал.
Бих чул твоя критика към тях.
kozl - майстор
И шибърните и кеклените в отворено положение позволяват натрупване на налепи по контактните повърхности на затворите, след което не могат да затварят плътно. Започва се пренатягане и съответно претоварване и повреди. Пък под кеклата един боклук да застане и нема затваряне. Работил съм с кранове за промишлена арматура. Кеклените излизаха от строя доста по-бързо от шибърните.
Относно кранчетата за домашни потреби, кеклените страдаха от пренатягане и повреда в гумената тапа, за налепите вече писах.
А като се понатрупат налепи и новото гумено уплътнение свършва бързо.
Това кранче на снимката е над 13 годишно и е работоспособно. Нямам такива впечатления от кеклени. Верно, че лесно се ремонтират и имам две шепи изостанали гумени уплътнения, но предпочитам сферите. Пък и явно не само аз, защото в търговската мрежа основно са сферичните СК.
nautilus33 - майстор
Извинявам се, че ползвам темата на автора, но въпросът ми е сходен. Понеже трябва да сменя крана преди водомера, тъй като не работи, а от ВиК ме мотаят вече няколко месеца, реших сам да се оправям. Но, ме притеснява това, че тръбите са стари и да не вземе да се скъса някоя. Качвам снимки, ако може да кажете кой би бил по-лесният начин.

Да отвия само крана...
Изображение

Или да отвия целия сегмент ограден в жълто... и после вече да махна и сложа новия кран.
Изображение
radius - майстор
Играх го това. Силно ти препоръчвам да смениш само главата на крана. Но виж каква е резбата, че има различни. Вижда ми се че е 3/4.
kozl - майстор
Прилича на кеклен кран. Ако е така може да се спре общата вода и да се развие главата и да се смени уплътняващата гума и да се изчисти леглото под гумата. Освен ако леглото не се окаже повредено или неизчистваемо.
А какъв е този водомер - има ли 10 г валидност? За смяна на крана трябва да рзпломбираш водомера и да му ползваш холендъра.
Всъщност може да пробваш от другия холендър със все водомера да въртиш, но ако после прокапе от този при пломбата и пак ще се наложи разпломбирване.
Или пък използвай момента да подмениш и водомера.
nautilus33 - майстор
Не го знам дали има 10г валидност, но е на доста повече от 15г :) Иначе ще се опитам с първия вариант, защото не искам да разпломбирам, че после гаранция ще ме карат да плащам някаква глоба. Ако не стане, ще развъртя от другия холендер след водомера, т.е. ще махна всичко както съм очертал на снимката, и дори и да прокапе преди вдомера ми е все тая, понеже се намира в банята :). Но, като се замосля, както и да го мисля, при всички положения май ще трябва да хвана контра на холендера, който е с пломба, или се бъркам?
kozl - майстор
И на други места трябват контри, но като откачиш свободния холендър, ако не може да извиеш тръбите да се разминат, значи ще трябва да развиеш и този под пломбата, за да освободиш луфт за развиване на резбата.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 14

Тема "Помощ за ВиК проблем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: