• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 14
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
kozl - майстор
+1 и точно в десетката. Всъщност в случая годините са 3 повече от 10. Сега експериментирам с неръждаеми винтове.
Ама 10 г. га шъ ги чекам за да споделя резултата :?
Но в казана амоняк нема - там същото.
chapara - майстор
kozl написа:
+1 и точно в десетката. Всъщност в случая годините са 3 повече от 10. Сега експериментирам с неръждаеми винтове.
Ама 10 г. га шъ ги чекам за да споделя резултата :?
Но в казана амоняк нема - там същото.
А ве се си го изтръскал някога и навънка :-D

Сега сериозно. Монтирай си блока без нищо и го фугирай или с :
https://www.google.bg/search?q=%D0%BF%D ... 11&bih=454

или с фугираща смес :idea: , а след като затегнеш внимателно болтовете, преди да сложиш декоративните капачки уплътни пак с полиуретанов уплътнител, така че от там да не може да преминава вода и ...... :cool:
kozl - майстор
Вече се ползва само с подложката отдолу и дюбелите с неръждаеми винтове. Требаше да стане бързо, едва ли не светкавично оти народомусепикаинесамо :-D
Проблема беше да извадя винтовете от дюбелите - е не стана. Разпробих ги странично около диаметъра с SDS Ф4 мм, отвора се разшири. Домъкнах компресора да издуха боклука и жертвах една опаковка Сика анкерфикс, с която залепих нови дюбели за има няма 1/2 час и обратно на място. Е наложи се докато чекам Сиката, отскок до Баухаус, за да сменя уплътненията станали на дръво (от там и неръждаемите винтове и болтове) :wink:
Преди да завия винтовете разпробих дюбелите с Ф4 за метал, че бяха се напълнили с лепило.
Chefo77 - майстор
Значи аз да чакам 10 години, да ми изгние крепежа на Дебата, та да направя първата както втората и да използвам момента да я мръдна 5 см напред, че да не ми опира мивката в ребрата у лево :lol: :lol: :lol:
шоп - майстор
Chefo77 написа:
Значи аз да чакам 10 години, да ми изгние крепежа на Дебата, та да направя първата както втората и да използвам момента да я мръдна 5 см напред, че да не ми опира мивката в ребрата у лево :lol: :lol: :lol:
Абе аз чакам вече 14 години да изгният :-D
Като си разперя вестника лявата ръка ми удря у мивката:-)
Вестника не е Работническо дело:-)
radius - майстор
Може и по-малко фосген да им пускаш като ходиш по голяма нужда. :lol: :lol:
Chefo77 - майстор
Бъзикам се, не ми опира в ребрата, а в ръката, и то като се размаажа на чинията. Но пък е удобно за тежките утрини, в които главата не те слуша - подпираш се на мивката пееерфектно. Само дето аз нямам тежки утрини :)
EDI - майстор
Аааа, и аз си имам малка мивка точно у лево, от горната страна на крана ми седи книгата.Наистина е бомба за подпирачка в разни ситуации. :lol:
Begemota - помощник
Минахме без къртене :-D Проблема беше резбата на удължителя - мега клеясала и разпадаща се. Скъса се, разбира се. То се подразбираше от качеството на материала. Смени се удължителя и крана, решихме да повторим операцията и с удължителя към студената вода,защото беше същия некачествен боклук, та да си нямаме ядове скоро отново.
Благодаря за помощта и съветите още веднъж.
Последна промяна от Begemota на пет яну 05, 2018 1:30 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 14

Тема "Помощ за ВиК проблем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: