• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 14
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
kozl - майстор
Това добре.
А за какво са удължителите. поне на снимката не се вижда тяхната нужда.
И старите удължители от какъв материал са?
Да не е ЦАМ - бяла сплав?
Begemota - помощник
Старите бяха от някаква сплав и се ронеха.Иначе новите незнам точно какви са. Майстора каза, че слага най-доброто. Явно удължителите са ги сложили по някаква причина, но можеха да го изпълнят с по-дълги връзка и директно към крана.

Прикачен файл

imgpsh_fullsize (1).jpg
imgpsh_fullsize (1).jpg (64.41 KиБ) Видяна 982 пъти

Прикачен файл

imgpsh_fullsize.jpg
imgpsh_fullsize.jpg (62.72 KиБ) Видяна 982 пъти
lov - майстор
Тъпотия са тези удължители там при условие че има достатъчно място за кранчетата.
Hoвoceлckи - майстор
Не мисля. Врътката идва много близо до стената и захващането й е проблемно.
lov - майстор
Да бе той тия умрели кранчета ги врътка постоянно. Като ги гледам че и те са китайско менте до сега да са дали и те фира.. И отделно едно хубаво ъглово кранче с челна ръкохватка със сигурност струва колкото удължителя дето са сложили и китайското менте заедно.
kozl - майстор
Hoвoceлckи написа:
Не мисля. Врътката идва много близо до стената и захващането й е проблемно.
Полипропилена надстърча към 5 мм от стената и още поне 2 см има до оста, така че удължителите са излишни. А врътките са 1/2 перчатки и дължината им е обратно на посоката на стената. Въртенето е ограничено до 90 гр. Нищо не пречи да се отваря и затваря кранчето. Кранчетата са с филтри, което е добре за смесителя.
Срещал съм кранчета, които впоследствие се саморазрушават и точно в резбата. Не знам къде е причината дали в сплавта или икономията на дебелината на метала и точно в резбата от дебелината не остава почити нищо.
Ето монтаж на кранче без удължител:
Прикачен файл:
ск казан wc 1-2_3-8.jpg
ск казан wc 1-2_3-8.jpg (95.72 KиБ) Видяна 900 пъти
chapara - майстор
kozl написа:
Ето монтаж на кранче без удължител:
Прикачен файл:
ск казан wc 1-2_3-8.jpg
И кранчето е изведено на най-неподходящото място :-D
kozl - майстор
chapara написа:
И кранчето е изведено на най-неподходящото място :-D
Защо :? Изобщо не пречи на ползвателите. Макар и по-трудно може да се обслужва. В категорията "най" са тези дето няма начин да не го изместиш или няма начин да бръкнеш или няма начин да не ти се забие нейде доде се изходиш :lol:
А и ставаше въпрос за нуждата от удължители.
Това е заварено положение. Не успях да намеря мека връзка с "Г" щуцер към 3/8, та се наложи да прибавя още 2 чарка, което не ме кефи, но това е компромис. А живота е низ от компромиси.
Hoвoceлckи - майстор
Почти винаги има повече от едно решение ... Същественото е да се хареса на клиента. Какво им се огледахте на тези удължители. Тези като са некачествени - предлагате други. Ако клиента не се съгласи - проблемът си е негов.
jekasus - майстор
kozl написа:
Срещал съм кранчета, които впоследствие се саморазрушават и точно в резбата
Точно него си го показал на снимката си :-D
kozl написа:
Не успях да намеря мека връзка с "Г" щуцер към 3/8,
Брюколажите си го имат, поне тези, дето съм влизал...
Begemota написа:
Явно удължителите са ги сложили по някаква причина,
Предполагам да не са напънати меките връзки на смесителя, По снимката се вижда, че няма много за дължина. Калчища са сложени по старобългарски вариант :-D
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 14

Тема "Помощ за ВиК проблем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: