• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 14
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
kozl - майстор
Не става въпрос дружеството ВиК да ти свърши работата, а да ти пломбират водомера. Тука в София има фирми де вършат и това вместо Софийска вода. Издават документ, в него пише дата, номер водомер и пломба, показания, валидност на проверката на водомера. Твоят водомер вероятно е за проверка. Но проверката в София е към 25 лв. с монтаж и демонтаж и за няколко дни поне, та аз бих предпочел да си закупя нов водомер с прясна дата на проверка. И предпочитам аз да си монтирам водомера, щото всите водомери заварено положение прокапаха заради скапани уплътнения.
montoya - майстор
Това е мокър водомер, никой няма да го проверява, трябва да се смени със сух. Иначе ако тръгне колегата да се разправя сам. Просто срязва крана по малко през резбите и ще се отвърти, после вече трябва да се нагласи дължината на новия кран, че може и да не съвпадне. Комшиите трябва да са съгласни да ги държи 2-3 и повече часове без вода и дано ако има кран на главния щранг в мазето да мръдне без да се счупи, пък ако мръдне и да успее да затвори, че иначе под налягане трябва да се прави. Не че е невъзможно, но е неприятно.
Пломбата е най малкия проблем в случая
peterstamov - специалист
Здравейте, може ли малко насоки какво да ревизираме?
Къща - новомонтиран хидрофор Вило. Наличие на въздух когато се пусне топлата вода сутрин?
Това откакто е монтиран хидрофора?
iliya_i - майстор
Извинявай, ама питаш като във форума на врачките.

Той хидрофора - хидрофор ама ако в него е проблема щеше да е на студената вода. Та опиши подробно и къде се ражда топлата вода - бойлер: обемен, проточен, за алтернативна енергия; етажи, разположение на бойлера и проблемната вода, преди хидрофора захранвана ли е къщата от водопровод и т.н. Без подробно описание никой не може да гадае какво се случва.
peterstamov - специалист
Два етажа. Бойлера обикновен, обемен на втория етаж. Къщата досега е била захранвана от градската мрежа.

Аз си мисля - той и бойлера се захранва от студената и понеже е най-високо бута въздуха там. Но откъде идва? Има ли нещо течно или силиконово на пазара дето да намажем връзките на смукателя при помпата?
iliya_i - майстор
Хидрофора постоянно ли работи, т.е поддържа непрекъснато налягане или го изключваш през нощта? Казваш, че проблема е сутрин. т.е има ли момент в който налягането да пада значително.
Hoвoceлckи - майстор
Имах го подобен проблем. При мен беше по-зле - не само сутрин ... И не само, че илизаше въздух (от душа), но се получаваха и някакви доста силни хидравлични удари. Различното при мен е, че беше вързан към ВиК-мрежата с идеята да помага при понижено налягане. Не очаквах, че като няма достатъчно вода в мрежата ще дърпа въздух от там и ще го нагнита нагоре. Не знам един обезвъздушител за парно, монтиран в най-високата точка, дали не би решил проблема :?
kozl - майстор
нед дек 09, 2018 9:15 amHoвoceлckи написа:
Имах го подобен проблем. При мен беше по-зле - не само сутрин ... И не само, че илизаше въздух (от душа), но се получаваха и някакви доста силни хидравлични удари. Различното при мен е, че беше вързан към ВиК-мрежата с идеята да помага при понижено налягане. Не очаквах, че като няма достатъчно вода в мрежата ще дърпа въздух от там и ще го нагнита нагоре. Не знам един обезвъздушител за парно, монтиран в най-високата точка, дали не би решил проблема :?
A коя е най високата точка :? Ако е тази на бойлера - авт.обезвъздушител не може да се инсталира там. Но пък може да се инсталира преди бойлера в едно приспособление за отделяне на въздуха.
Обаче как бойлера се пълни с въздух през нощта когато няма консумация при положение, че има ОК на входа на студената вода :?
Мое ли да допуснем, че в бойлера се образува газова шапка вследствие разширяването на загряващата се през нощта вода :?
И че след повишаване на налягането газовата шапка се източва по-дълго време :?
Hoвoceлckи - майстор
Като се замисля, такъв ефект е логично да се получи ако не държи (няма) (не)възвратния клапан. Някъде по линията на топлата вода има макар и нищожен пропуск, откъдето засмуква въздух. Като първа мярка бих препоръчал смяна на (не)възвратния клапан с възможно най-добър (скъп).
iliya_i - майстор
нед дек 09, 2018 11:50 amHoвoceлckи написа:
Някъде по линията на топлата вода има макар и нищожен пропуск, откъдето засмуква въздух.
За това си мислех и аз, когато питах дали хидрофора се изключва нощем. За да засмуква, значи в системата да няма налягане, дори налягането да става отрицателно. А това не е възможно ако хидрофора поддържа постоянно положително налягане. А според автора проблема е сутрин. Логично е ако 8 часа не се поддържа налягането да смукне малко въздух.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 14

Тема "Помощ за ВиК проблем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: