Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Здравейте колеги. Имам следният въпрос:
В помещение БЕЗ канал на земята, е поставена пералня и бойлер. Възвратната клапа на бойлера понякога капе, затова до момента водата от там се е събирала в съд за вода. В същото помещението ще поставям сушилня, която искам да вържа към мръсния канал на пералнята (въпреки че си има отделение за събиране на водата, предпочитам да не го изпразвам след всяко ползване)и ми се щеше да използвам случая най-накрая да махна този съд за вода и да вържа и възвратната клапа към мръсния канал. Та се чудех кой ще е най-удачния вариант да направя това (в общи линии нищо не разбирам от ВиК) без да наводня нещо и да е добре уплътнено за да не мирише от канала. Лошото е, че няма много място за У-връзка (пвц разклонение) тъй като пералнята е доста близо до стената и няма как да се даде по-напред.
Слагам и две снимки за да видите как са нещата в момента:
Изображение

Изображение

Благодаря предварително!
Нещо със снимките не ми се получи, а и не знам как да си редакрирам първия пост :?

https://imgur.com/a/yFyTG

https://imgur.com/a/hZkPm
iliya_i - майстор
Този редуцир на входа на бойлера защо е?
Какво е налягането във водопровода?
Ако налягането е под 4 атм. махаш редуцира и проблема автоматично се решава.
iliya_i написа:
Този редуцир на входа на бойлера защо е?
Какво е налягането във водопровода?
Ако налягането е под 4 атм. махаш редуцира и проблема автоматично се решава.
До колкото знам налягането е над 4 атм и заради това е редуцира. Дори и да не капе от възвратната клапа ми се ще за всеки случай да има някаква връзка към канала.
lov - майстор
Че ти си го направил какво има да умуваш повече. Сложи само едно по хубаво маркуче и го хвани за цивката на клапана със скобичка. И другия край заусти в съществуващия мръсния канал. Прободи тапата /маншона/ от страни където е сложен маркуча за мръсната вода на пералняра. То и на сушилнята вероятно е такова маркучето но и за двете има място по край другия маркуч. Направи само отворчетата с дзъмба за да не се се прищипват маркучитета. Само отвора една идея по малък че да се уплътняват в него.

Тема "Свързване на възвратна клапа на бойлер с мръсен канал?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: