Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
dyodi - специалист
Здравейте! Изкъртихме плочките в банята и сега предстои мазилка с мрежа (или нещо такова) преди лепенето на фаянса по стените някой ден. Изводите за стоящ смесител на мивката и за душ-батерия май ще се преместват, както си представям новия проект за банята. Подът е с мозайка, старият сифон (над 30-годишен) е прав и от него лъхат миризми от канализацията, възнамерявам да го сменя с рогов и като ходих в един добър магазин, ми показаха и препоръчаха един от два модела рогови подови сифони. Майсторът по мазилките е вече на обекта (има и друга работа, освен в банята), а аз едва тази вечер се сетих, че май първо подовият сифон се сменя и се кърти по този повод в пода на банята, а след това се замазват сифонът и отводнителните тръби, преди да се продължи със стените (ако правилно съм се сетила). Досега си мислех, че майсторът, който полага гранитогрес на пода, сменя подовия сифон, но може би сифонът трябва да се смени на по-ранен етап, заедно с останалия В и К ремонт в банята. Няма опасност майсторът да залепи фаянса, преди да успея да издействам ремонт на пода, защото плочките ще пристигнат след доста време. Но мисля да говоря с него да забавим работата по стените на банята (мазилката с мрежа), докато не се монтира новият сифон на пода. Според мене, да взема новия проект за баня, да извикам водопроводчик да подмени сифона на пода, както и да се ремонтира В и К по стената - за смесителите и за отвора за обратната вода от мивката, ако се наложат промени съгласно проекта (и проектът още не е довършен, защото едва вчера успях да избера плочките, но е ясно на коя стена ще са душът и мивката - там са били и старите, до ден-два ще имам окончателен проект). Опасявам се, че нивото на пода ще се промени доста, ако променим мястото на подовия сифон (за да е по-близо до душа, а не до новото място на мивката, където пред мивката би имало нежелано голям наклон настрани и ще е некомфортно да стоиш пред нея) и ориентираме по сифона новия наклон на пода. Наклонът на пода на този етап ли се формира - при замазването на изкъртеното при смяната на сифона, или с лепилото при лепенето на гранитогреса? Не ми достига време да се заинтересувам от всичко важно навреме, затова пускам тук някои теми по спешност. Съзнавам, че въпросите ми може да изглеждат глупави, но на този етап - толкова ми е разбирането. Моля за мнения и предварително благодаря!
iliya_i - майстор
Според мен (без да съм специалист) реда е следния:
1) Къртене на стари плочки
2) ВиК (водоснабдяване и канализация) и електро, ако има промени.
3) Измазване
4) Плочки
Та в никакъв случай не правете т. 3 и т. 4 преди т. 2.
А мазилката на стените и пода се превят едновременно, в един и същи ден. Не са 2 отделни неща. Прави ги един човек.
Но първо стените, после пода, за да може да стъпва. :-D
dyodi - специалист
iliya_i написа:
Според мен (без да съм специалист) реда е следния:
1) Къртене на стари плочки
2) ВиК (водоснабдяване и канализация) и електро, ако има промени...
Благодаря за отговора!
muhala - майстор
Майстора иска да замаже нещата само да изглеждат добре и да си вземе оарите. Колегата ти е казал последователността. Ако имаш въпроси или нужда от помощ - питай.
nikolov333 - майстор
Само да уточня, че сифона и наклоните на замазката на пода е добре да си ги прави майстора, който ще реди плочките от гледна точка на позиционирането сифона в зависимост от наклона и формата на плочките, които ще слага. :idea:
dyodi - специалист
nikolov333 написа:
... сифона и наклоните на замазката на пода е добре да си ги прави майстора, който ще реди плочките от гледна точка на позиционирането сифона в зависимост от наклона и формата на плочките, които ще слага. :idea:
Точно това ме интересуваше, в кой момент спрямо поставянето на сифона се определя наклонът на пода. Благодаря!
chapara - майстор
Един уточнителен въпрос: Майстора ли чака да му се каже какво и кое да направи по ваше указание или вие искате да му наложите метод на работа. Ако майстора ви не знае кое след кое се прави :-D сменете майстора :wink:
dyodi - специалист
chapara написа:
Един уточнителен въпрос: ... Ако майстора ви не знае кое след кое се прави :-D сменете майстора :wink:
Мисля в тази насока.

Тема "Кое е първо: мазилката преди фаянс или замазването след подменен подов сифон?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: