• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
kozl - майстор
Сградата многоетажна ли е?
DeyanS - специалист
Първо отговарям на последния въпрос - Да многоетажна е.

Но така или иначе проблемът го реших. Аз се заблудих и lov е напълно прав. Реших отново да пробвам директно изливане в канала, направих всичко възможно да увелича максимално количеството вода и канала върна. :prayer:
Това разбира се не оправдава майстора ми, който навремето е решил да ми слага последната тръба без гумено уплътнение и обяснява защо при предишни запушвания ми е протичало долу. По-добре мивката да стои пълна с вода отколкото долу шкафа да се мокри.
Отпуших с едно от "вълшебните" прахчета. Друга марка беше, но на същия принцип. Не ми се искаше много, казвали са ми, че колкото и да са "безопасни" пак влияят на тръбите.
Имам и от телта, но нещо не се справям с работата с нея. Може да се дължи на многото прави ъгли, може и на моите ръце, не знам, факт е, че не се справям с нея. Преди прахчето бърках с телта - не стана.
Има ли подходящ препарат, недействащ върху самата тръба, който мога превантивно да използвам периодично за да не трупа мръсотия? Досега ползвам Доместос, но явно той е подходящ само за самия сифон, но не и по-нататък.
lov - майстор
Ползвай си без страх че ще си повредиш тръбите препоръчаната по горе химия от колегите и то переодично. Това че за сега тече не означава че тръбата се е очистила напълно.Но най важното е да научиш жената да не излива старата мазнина в канала на мивката.
gnt69 - майстор
Аз си ползвам сода каустик на люспи. 1-2 пъти в годината когато жената даде сигнал че мивката в кухнята се запушва 100 грама сода и 300-400 мл вряла вода вършат чудеса. Мазнината става на сапун и отива в канала. :partyman:
kozl - майстор
Попитах за етажността, заради подобен случай, в който от горните етажи викат професионалист по отпушване. Професионалистът мушнал пружината и съборил отлаганията по стените от по горния етаж в по-долните етажи. Резултата - отпушено в горния етаж и наводнение в долния етаж, където връща през сифоните и не само, защото по вертикалната тръба няма уплътнители и от снадките - фонтани.
Там където е заустена и миялна машина в сифона на кухненската мивка - запушванията са рядкост. Предполагам, че миялната спомага за промиване на тръбите. Примерно в наша сграда 7 ет. тръбата по вертикалата на кухните е Ф50 (препоръчително е да е >Ф75) и вече повече от 15 г. запушване не се е случвало.
За тръбите и химията, е по-добре е да са PVC тръбите, но има по-стари канализации от чугун и скоро изваждахме такава с прогнили и пробити чугунени тръби. Но сградата е от седемдесетте години на миналия век. Пък какво е сипвано в тръбите нямам идея, но на другия вход чугуна все още не се беше разпаднал.
DeyanS - специалист
Забравих, че не написах какво в крайна сметка се случи. Оказа се, че съм се заблудил, че при директно изсипване на вода в канала нямам проблеми. Реших да направя последен опит, положих максимално усилие за да увелича количеството вода и канала върна. Изсипах му едно прахче за отпушване, поцвърча и канала се отпуши. Вече се тече като нов ... до следващия път :rolleyes:
Щом няма проблем, отвреме навреме, като видя намаляне на оттичането ще пускам по едно прахче профилактично.
Благодаря за съветите.
  • 1
  • 2

Тема "Теч от канала на кухненска мивка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: