• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
jabata - специалист
пет юни 08, 2018 11:47 amtorbalan написа:
Хубавите сифони за баня имат освен изход и вход. Мивката се връзва през сифона, защото не всяка баня се ползва ежедневно и може сифона да изсъхне. А мивките се ползват по-често.
Тези хубави сифорни ги знам, имаш в предвид сифоните на Viega, даже мисля такъв да сложа. Но идеята, ако видиш снимката, входа е ф40, което означава че той докарва вода от някакъв друг сифон или мивка, а не от пералня да кажеме, където помпата изхвърля наведнъж много вода.
torbalan - Дървен философ
пет юни 08, 2018 12:27 pmjabata написа:
...
Тези хубави сифорни ги знам, имаш в предвид сифоните на Viega, даже мисля такъв да сложа. Но идеята, ако видиш снимката, входа е ф40, което означава че той докарва вода от някакъв друг сифон или мивка, а не от пералня да кажеме, където помпата изхвърля наведнъж много вода.
Да, за това не бях се замислил. Като се прибера в къщи ще пусна чешмата до край да видя как тече водата....
torbalan - Дървен философ
пет юни 08, 2018 12:27 pmjabata написа:
...
Значи - пуснах водата в чешмата на МАХ - нивото в сифона едва едва се вдигна. Не мисля, че пералнята ще успее да направи поразия.

Сифона е Viega. Не знам как се казва този тип, но има едни пласмасови капачета, които запушват изхода към канализацията, ако сифона изсъхне.
jekasus - майстор
jabata написа:
Тези хубави сифорни ги знам, имаш в предвид сифоните на Viega, даже мисля такъв да сложа.
Има по-хубави от този тип, това с "крилца" на Виега(май Фига е правилно) е за мокри помещения, а не за душ, само цената е по-приятна...
http://orex.bg/product/3368.html
Имат си фланец за по-добра хидроизолация, ето ти и мембрана за по-добра връзка на хидрото и подовия сифон - https://bauhaus.bg/samozalepvashta-hidr ... plast-aiz1
Или този без фланец - https://www.gaudi-ds.com/tece-drainpoin ... anya-4985/
torbalan - Дървен философ
пет юни 08, 2018 9:34 pmjekasus написа:
....
на Виега(май Фига е правилно) ...
Големия син учи немски, ако го питам - сигурно ще потвърди. Но няма да е днес :)
jekasus - майстор
Пробвах с преводача на Гугъл - звучи като "фиига".
В Русия има мит, че немските представители на Viega помолили да се превежда като Виега, щото фига на руски е това
torbalan - Дървен философ
пет юни 08, 2018 10:01 pmjekasus написа:
...
Възможно е. Не знам.
Но вярно е, че руснаците често използват "на фиг", което звучи доста подобно.
Така че нищо чудно.
jabata - специалист
пет юни 08, 2018 9:51 pmtorbalan написа:
Големия син учи немски, ако го питам - сигурно ще потвърди. Но няма да е днес :)
Марката е немска, и се чете фийга, защото V се чете Ф, а буквосъчетанието IE като удължено И.
torbalan - Дървен философ
съб юни 09, 2018 3:25 pmjabata написа:
пет юни 08, 2018 9:51 pmtorbalan написа:
Големия син учи немски, ако го питам - сигурно ще потвърди. Но няма да е днес :)
Марката е немска, и се чете фийга, защото V се чете Ф, а буквосъчетанието IE като удължено И.
Знам, шегувам се :)
  • 1
  • 2

Тема "Пералня и сифон в една тръба." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: