Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
treger - помощник
Здравейте, предстои ми закупуването на хидрофорна помпа, която ще се ползва за напояване и една дворна чешма. За момента се колебая между EINHELL BG-WW 636 и T.I.P. HWW 3600. Двете помпи са с приблизително еднакви параметри. Като предимство на Einhell-a мога да посоча, че е с 3 години гаранция, докато Т.I.P е с две години гаранция. Тук обаче ме гложди един друг въпрос. Корпуса на Einhell-a е от неръждаема стомана, докато другата е от инокс. Кое е по-добре и защо? Ако може да предложите нещо по- добре в тази ценова категория, добре дошло.
Благодаря!
torbalan - Дървен философ
Inox steel e неръждаема стомана на английски.
kozl - майстор
Да така е Торбалане, но на снимките Еинхела не прилича да е от неръждаема стомана. Па и не видох да пише некъде около характеристиките на Еинхела.
kr1100 - майстор
ТIP а е с "макс.дълбочина на засмукване: 9 м" 1м по- голяма дълбочина не е за пренебрегване.
И са си написали "INOX", което липсва за ширпотребата на Айнхел.
VLADO66 - майстор
Не вярвай много на тези характеристики.Бих взел втората.Първата я имам само като помпа 750 вата, вярно от доста години, но дебита няма нищо общо с написаното.
kozl - майстор
Владо то като няма (H-Q) диаграма, на кой дебит да вярвам. В скромните данни има максимална височина на напора, при която дебита е =0 и максимален дебит, при който напора е нула. За тези две точки от кривата моем да прекарам (интерполирам) само една права и те:
Прикачен файл:
H-Q line.jpg
H-Q line.jpg (28.05 KиБ) Видяна 974 пъти
и по тази права излиза примерна работна точка при напор 2 бара- 1850l/h.

Тема "Избор на хидрофорна помпа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: