• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
MuTeB_ - специалист
Здравейте,
след дългото очакване, най накрая сондажа и на лице. Прилагам малко клипче което е от 30-иякъм 35-ия метър на който и завърши сондирането. Затръбен е с 115 мм сондажни тръби, и дупка 140 мм. повечето- над 31 метра е само монолитна скала. Чуденката ми е сега дали на първо време да си взема винтова помпа, например 3SKm 100 - Ф 75мм за да го разработвам, или направо да скачам на грундфоса който съм си харесал - SQ3-55. След като пробиха дупката, момчетата продухаха с компресора дупката, но незнам дали е достатъчно. Идеята е системата да се надгради с електронен пресостат и 100 литра разширителен съд.
[youtube]https://youtu.be/bC8YeHZdqXc[/youtube]
MuTeB_ - специалист
В крайна сметка въпреки че няма отговори по темата, да споделя какви ги свърших. След толкова чудене се спрях на помпа Omnigenia 3Z-21 която е с по-голям дебит от предишните описани. пампата пълни шише с 10 литра за 7-8 секунди, като при мен е потопена на 30 метра, и върви с часове. Надявам се че ще има налягане за повечко пръскалки, но това с времето ще си покаже.
http://www.omnigena.pl/obrazki/Image/Ka ... a%203Z.pdf
Сега е ред за избор на пресостат и съд. Ще се използва за двор около 2 декара (овошки + зеленчуци и трева), като се планува и къщата да бъде свързана след време. Или по скоро дали си заслужава инвестицията в неща като BRIO TOP с GRUNFOOS PM2, или същата работа би вършило и BRIO 2000. Май разликата, е че мога да огранича налягането в долна и горна граница при по, скъпите модели, но пък това мога и с механичните. Направо се обърках от толкова четене.
И второ, освен американските съдове, кои други са добър избор за момента. Гледам разширителни съдове на WILO. Моля някой с опит да сподели.Просто искам да пестя помпата при пускането само на чешма.
Благодаря предварително.
шоп - майстор
Привет, поздравления за добрия избор. Аз имам две помпи Омнис и съм много доволен от съотношението цена-качество. Не са сондажни, а циркулационни, но както и да е.

Относно разширителният съд... ами колкото по-голям като обем-толкова по-рядко ще включва помпата. За поливане това няма значение, но за домашен хидрофор е от голямо значение.

Моята сондажна помпа е италианска Беларди, хидрофорната Вило, и към него съм свързал два РС х 50 литра всеки. Радко се включва помпата ( на 2-3 тоалетни казанчета веднъж), което според мен е щадящ режим за помпата.

Имам и трети съд 50 литра и мисля, когато ми остане време и него да го вържа.

Изобщо взимай евтин РС с по-голям обем, а ако нямаш място може и 2-3 по-малки на различни места. Така ако някоя мембрана на РС се пробие само с един кран изолираме авариралия РС, а другите си работят :)

Относно флуид контрола: ако помпата има табло, тогава си вземи най-евтиния.
Ако няма такова табло ( около 60-70лв струва) и предпазва помпата от ниско/високо напрежение, работа на сухо и т.н. тогава мже да помислиш за пресостат с повече защити.
Успехи!
KingLin - майстор
Колега Митев сподели моля те какви пари ти взеха за сондажа на метър. Аз викнах едни дето се отказаха на седмия метър и сега съм в процес на търсене на нови сондьори. Този дебит от литър и нещо на секунда е доста добър и аз доста си мечтая за такъв ама май може и да не ме огрее :(
MuTeB_ - специалист
Един почивен ден вчера-и малко отметната работа.
Първо да покажа обстановката-има място и за 6 по 100 литра-убих се от копане.
Изображение
Изображение
Направих си един импровизиран колектор, и съответно механичен пресостат italtechnica pm5. Мисля че така ще работи коректно, но все пак ако бъркам- не ме жалете. Ще си взема и табло, и ще довърша поливния сезон така. Нали не бъркам, първо се монтира таблото, и пресостата след него.
Изображение
hakama - специалист
Старата помпа след 10г служба запече... ако намерим майстор да я оправи на поносима цена (Сф) ще е резерва. Калио или нещо подобно (1100W) мисля 50л/min е дебита
Мислим дали да не купим нова (понеже без вода повече не се трае).
33м сондаж, огледалото е на 19м (поне 14м напор трябва),d= 120 или 130мм. Няма приемен (буферен съд или хидрофор...) и се пуска по-често.
Гледаме нещо до 500лв макс. с всичко и поне 55л/min 
Тази май е комплект, но само тук я намерих в наличност (и с 3г гаранция), 80l/min: 
https://www.emag.bg/pompa-vodna-raider- ... DJS4R3BBM/
kabel96 - специалист
Тези тук съм много доволен.Разгледай и другите им модели.И сервиза си е тук.
http://elmashbg.com/bulgarian/produkti/ ... iaemi/sd3/

http://elmashbg.com/bulgarian/produkti/ ... piaemi/sd/
шоп - майстор
И аз съм с помпа на елмаш. Или поне двигателя е техен 370вата, а помпената част Беларди.
Миналата зима помпата спря, защитното ел. табло показваше работа на сух ход, а вода бол.
Изпратих им помпата и таблото по еконт, на по-следващият ден ми я върнаха и дори и пари не ми взеха. Оказало се повреден възвратен клапан на изхода на помпата, тип ЕПМД сфера.
Махнали я и ме посъветваха да си сложа 1 1/4 възвратен клапан на изхода.

За да съм 100% коректен двигателя харчи, не 370 вата, а 420 :)

Имам още една подобна 370W DAB, пак 6000 л/ч. Тя си харчи точно 370 вата, но и струва 700 лв, демек с над 200 лв от беларди с елмаш двигател.
hakama - специалист
Доста къса гаранция а и дебита бе е много голям и не е в София. :?

За старата - ще трябва и масло - на глицеринова основа ли е? И откъде може да се набави. Чист глицерин едва ли ще стане?
stenmark - специалист
Аз също съм пред купуване на сондажна помпа.Но ми се върти една схема и ако някой му се занимава нека ме поправи,а именно.Помпа,възвратен клапан,разклонения за поливане,филтър,раз,съд 50л,хидрофор с пресостат,филтър и още един раз.съд 50л.
  • 1
  • 2

Тема "Избор на сондажна помпа за нов сондаж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: