Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
krasi92 - майстор
От снимката до бележката са 21 кубика.Може би водомера е за смяна
lov - майстор
Водомера си е съвсем на ред както и отчетените 20 кубически метра вода. Това че в момента на снимката по сметката от редното показания излизат 21 е съвсем нормално все пак питащия си признава че след отчитането е ползвана вода а и зависи при предишното отчитане какво е било реалното закръгление в литрите. Но каквото и да е не е проблем. Реално може да има някаква разлика от 500 литра които ако текущия месец не са ви отчетени то следващия се добавят към сметката и обратното. Така е прието да се отразява и заплаща на цял кубометър вода.
п.п. Като всеки търговски измерителен уред както писаха по горе подлежи на переодичен метрологичен контрол. Но с малката подробност че водомерите с времето започват да отчитат по малко. Което е свързано с тяхната конструкция. Тоест затлачване и по голямо съпротивление при въртенето на механиката както и износване на самата.
А и да не забравя самата проверка е на цената на един нов. :-D
kozl - майстор
вт юни 19, 2018 3:16 pmplamen6703 написа:
Провери като не черпиш вода дали водомера е в покой или върти. Има случаи на водомери във външни шахти да има спукана тръба след водомера и понеже е навън не се забелязва теча, но водомера го отчита и се плаща :wink: !
Аз па не видох отговор на въпроса. Значи когато според теб не се ползва вода, всички смесители затворени, пералнята, миялната спрени и т.н. провери водомера дали се върти червения триъгълник.
Ако се върти ще трябва да откриеш къде изтича тази вода.
Аз съм домоуправител и има тука подобни случаи дето кубици вода изтичат през тоалетното казанче, без собственика да разбере. И после се почва "аз не съм изхарчил толкова вода".
вт юни 19, 2018 2:24 pmfilm написа:
Нито пием от чешмата, нито поливаме, ползва се единствено за миене, къпане и пералнята. Да не говорим че от два месеца има ремонт на улица в квартала и почти всеки ден прекъсва или е мътна. Другото е че има шахта като отдушник е и често я пускат че се вдигало налягане или нещо такова. Та може и тия загуби да ги слагат в сметките.
А за водомера - вероятно има 10-тина години от както е сложен
Не пиете от водата, а от къде пиете. А сметни колко пиете като литри не като пари и тогава ще проличи, че тоя довод изобщо не требе да го споменаваш.
И нема как да ти навърта водомера през шахтата отдушник. Всичко което върти водомера (въздух, вода) требе да мине през водомера, а в шахтата колкото и да тече през твоя водомер не е минало нищо от това.
Но пък цената на водата е възможно да се повиши, кога от шахтите вода цвърчи.
plamen6703 - майстор
Има всякакви случаи, едни са общи, други са персонални като този случай. Общите се решават на общо събрание на наказаните да живеят един над друг /етажна собственост/, персоналните като в случая /ако изобщо има проблем/ с еднофамилната къща се решават от собственика, било като отстрани сам "проблема", било с помощта на оператора /ВИК/ като му съдейства за отстраняване на "проблема"! :partyman:
film - специалист
От вик казаха че е нормално лятото да е повече понеже зимата не могат винаги да идват да отчетат и пишат прогнозно.
Благодаря на човека, който се интересува - минерална и изворна вода пием, защото чешмяната не става за хора!
ср юни 20, 2018 8:13 amkozl написа:

И нема как да ти навърта водомера през шахтата отдушник. Всичко което върти водомера (въздух, вода) требе да мине през водомера, а в шахтата колкото и да тече през твоя водомер не е минало нищо от това.
Тази шахта не е вкъщи, а на съседната улица. То никой водомер не е вързан преди нея, само че по улицата става река като я пуснат, а тая загуба няма да я плати шефа на веикато, а живущите в района. Както и днес потвърдиха служителите!
kozl - майстор
ср юни 20, 2018 8:13 amkozl написа:
Но пък цената на водата е възможно да се повиши, кога от шахтите вода цвърчи.
E да де и аз това писах, но то ще е чрез цената, а не с отчет на водомера и по количеството на водата.
film - специалист
Да обновя темата с въпрос този водомер ще ми свърши ли работа за подмяна на този от първото мнение? Около 50 лв е
Прикачен файл:
thumb11_051001.jpg
thumb11_051001.jpg (56.63 KиБ) Видяна 1402 пъти
MamaMy - майстор
Вземи си такъв с цифри! Ма'ни ги тия допотопни стрелки!
film - специалист
Трябва ми за шахтата на двора, тоест мокър. И предимно такива излизат

Пс - намерих един, читав ли е?
Прикачен файл:
dsc06577.jpg
dsc06577.jpg (89.64 KиБ) Видяна 1359 пъти
kozl - майстор
Като се зацапат цифрите на брояча и отчета :?
При въртящите стрелки па мое да се гадае нещо като на часовник без цифри :-D

Тема "Разчитане на показание на водомер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: