Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
film - специалист
Здравейте, някой може ли да помогне с разчитане на показанието на този водомер? Инкасаторката каза 20 кубика, но съм сигурен че черната стрелка долу вляво показваше 1. Снимката я направих по-късно след като няколко пъти се пусна водата
Прикачен файл:
IMG_20180619_1326505656.jpg
film - специалист
Тоест 18 кубика, но ги е закръглила на 20?
Gnus - специалист
Аз го разчитам като 1857 (червените са дробни и не се отчитат).
Не може да се каже дали 20 кубика е коректна цифра, защото тя е разликата с предишното показание.
Също водомерът като гледам е доста над 10 години, добре е да го смениш, защото май почват да въртят по-бързо с времето.
шоп - майстор
2857,35

Имате 2857м3 показание
а колко се изразходили от предишното отчитане се вижда от предишната фактура.

Водомера не е на собственика а на търговското дружество...така поне аз знам.

При мен идват през 5 години и си ги сменяват за тяхна сметка.
Друге въпроса, че консумацията ми е 0м3 :-D
Успехи!
radius - майстор
Айдеее, :lol: това стана като логическа задача.
По-скоро е 1847 ,нищо че третата стрелка сочи 5.
film - специалист
вт юни 19, 2018 2:07 pmGnus написа:
Аз го разчитам като 1857 (червените са дробни и не се отчитат).
Не може да се каже дали 20 кубика е коректна цифра, защото тя е разликата с предишното показание.
Също водомерът като гледам е доста над 10 години, добре е да го смениш, защото май почват да въртят по-бързо с времето.
Така каза инкасаторката. Но такава сметка не е имало никога. Нито пием от чешмата, нито поливаме, ползва се единствено за миене, къпане и пералнята. Да не говорим че от два месеца има ремонт на улица в квартала и почти всеки ден прекъсва или е мътна. Другото е че има шахта като отдушник е и често я пускат че се вдигало налягане или нещо такова. Та може и тия загуби да ги слагат в сметките.
А за водомера - вероятно има 10-тина години от както е сложен
cholev - майстор
Юнаци не се дънете- 1847м3.
Мой е същия тип и пак стрелката на десетката е малко напред
plamen6703 - майстор
Показанието на водомера се вижда, че е "1847" кубика, водомерите за битови абонати в сгради етажна собственост подлежат на проверка и "заверка" на всеки 10 години. Ако направиш рекламация пред ВИК и са минали 10 години от последната проверка и "заверка" от метрологията, от ВИК ще ти демонтират водомера и ще го вземат за проверка в лаборатория като цената ще е за твоя сметка! :partyman:
Последна промяна от plamen6703 на вт юни 19, 2018 2:42 pm, променено общо 1 път.
Gnus - специалист
Ако става дума за блок/кооперация, значи долу има общ водомер, който поема всички загуби, течове, кражби, пълнене на системата за парно и др. Разликата между кубиците на общия водомер и сумата на индивидуалните се разхвърля на абонатите, пропорционално на техните индивидуални сметки.

Ще разрешиш мистерията, ако погледнеш показанието в предишната фактура.

А ако се отвори снимката в пълен размер, се вижда, че стрелката на 10-ките е леко след 5, което обяснява защо е 1857, а не 1847.

Тема "Разчитане на показание на водомер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: