Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
radius - майстор
Тя е след 5 защото е кофти зацепена, виж че единиците са на 7-8, т.е. петицата още не е достигната!
film - специалист
В еднофамилна къща съм, забравих да уточня
plamen6703 - майстор
Провери като не черпиш вода дали водомера е в покой или върти. Има случаи на водомери във външни шахти да има спукана тръба след водомера и понеже е навън не се забелязва теча, но водомера го отчита и се плаща :wink: !
film - специалист
вт юни 19, 2018 3:16 pmplamen6703 написа:
Провери като не черпиш вода дали водомера е в покой или върти. Има случаи на водомери във външни шахти да има спукана тръба след водомера и понеже е навън не се забелязва теча, но водомера го отчита и се плаща :wink: !
Има външна чешма след водомера, но не работи защото трябва да се копае и да се смени тръба. Не се вижда на снимката, но под водомера има кутия защото капе по малко. Но едва ли от това да се направи такава консумация. Иначе не мърдат стрелките ако не е пусната водата
plamen6703 - майстор
Каква е консумацията на вода, защото никъде не си написал /поне не съм видял/ старо-ново показание на водомера и не си казал колко е обичайната консумация на вода у вас :) . Аз също живея в къща и зимата под 12-14 кубика не може да паднем с жената, а лятото е много повече, но нямам съмнения във водомера! :partyman:
film - специалист
Ще потърся старата сметка
Gnus - специалист
вт юни 19, 2018 2:47 pmradius написа:
Тя е след 5 защото е кофти зацепена, виж че единиците са на 7-8, т.е. петицата още не е достигната!
Съгласен съм с твоя довод.
Дори е възможно инкасаторката да е разчела 1857 и оттам да има +10 кубика в сметката.

Но нека видим предишната сметка...
preslav - майстор
Честите спирания на водата могат да доведат до натрупване на показанията на водомера. Водомерът се върти и от преминаващия през него въздух, а всеки знае колко въздух излиза от тръбите след спиране на водата. Лошото е, че това е практически недоказуемо.
Ако отчетът на инкасаторката не е точен, това ще се коригира при следващото отчитане, така че едни 10 кубика не са кой знае какъв проблем, че си ги платил предварително.
film - специалист
Последната сметка е 16 кубика
Прикачен файл:
IMG_20180619_165107.jpg
Оказва се че също е висока сметката, от началото на годината са били между 15-20 лева
plamen6703 - майстор
Щом смяташ, че има проблеми със сметка, правиш писмено възражение пред ВИК и чакаш отговор по възражението. :partyman:

Тема "Разчитане на показание на водомер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: