• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Здравейте, колеги. В процес съм на преустройване на гарсониера в двустаен и искам да изкарам вода и мръсен канал в хола.
Разположението е видимо на снимката, прилагам и снимка на отходната тръба за да се види моментното състояние. На мястото на връзката на подовия сифон излизащ от банята в момента трябва да сложа "У" образно разклонение да сложа преход в другата посока и в него да вържа тръбата, която ще закопая в коридора по възможност с наклон. Като цяло ме интесува кой е най-правилният начин това да стане, както и свързването. Знам, че новите пвц тръби си имат гумени пръстени и не се лепят. Предполагам на мястото на снадката със старите пвц тръби трябва да се нагреят и залепят? Трябва да разкъртя малко в пода на банята за целта предполагам за да се открие достатъчно пвц тръба, която да мога да манипулирам, но просто не ми се иска да разбивам цялата баня за това. Благодаря предварително за отговорите и отделеното време.

Прикачен файл

123.png
123.png (30.82 KиБ) Видяна 4315 пъти

Прикачен файл

20180714_121840.jpg
Дали има вариант да се направи още един отвор директно на ф110-ката с това:

https://marmag.bg/vryzka-probivane-110-50-cos0a58
или това
https://www.masterhaus.bg/bg/product/19 ... f110-h-f40
?
nikolov333 - майстор
Най-добре е разклонението да се направи, където се присъединява сифона към вертикалния щранг, за да остане максимално ниско.
пон юли 16, 2018 4:52 pmnikolov333 написа:
Най-добре е разклонението да се направи, където се присъединява сифона към вертикалния щранг, за да остане максимално ниско.
Здравейте. Благодаря за отговора. Можете ли да дадете идея как точно да стане без да разбия целия под в банята, защото тръбата от подовия сифон в банята влизаща във вертикалния щранг не е гъвкава и не зная как да я напасна към разклонението, което мисля да вкарам на нейно място.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
На скицата, в коридора, дето е вратата към старата кухня, където си нарисувал новия преход в червено.... Ще остане ли тази врата там?
Ако да, то пусни новата тръба още от Тавана на банята, по стенчиката над вратата, в ъгъла си я смъкни надолу и нямаш никакви проблеми с копане и тн
шоп - майстор
Без разкъртване в банята, макар и минимално-няма как да се мине.
Последна промяна от шоп на пон юли 16, 2018 5:37 pm, променено общо 1 път.
пон юли 16, 2018 5:16 pmn_a написа:
На скицата, в коридора, дето е вратата към старата кухня, където си нарисувал новия преход в червено.... Ще остане ли тази врата там?
Ако да, то пусни новата тръба още от Тавана на банята, по стенчиката над вратата, в ъгъла си я смъкни надолу и нямаш никакви проблеми с копане и тн
Здравейте. Благодаря за отговора. Явно не съм обяснил правилно, но не разбирам как да я вдигна хем нагоре тръбата и после да я спусна надолу към хола. Нали трябва да има наклон за оттичането на водата. ф110-ката се намира в ъгъла на банята, а на втората снимка е изглед откъм кухнята където разкопах гипсовата стена за да видя ситуацията.
пон юли 16, 2018 5:21 pmшоп написа:
Без разкъртване в банята, макар и минимално-няма как да се мине.
Тръбата от подовия сифон в банята влизаща във вертикалния щранг не е гъвкава и не зная как да я напасна към разклонението, което мисля да вкарам на нейно място. Удачен вариант ли са гофрираните тръби ?т
nikolov333 - майстор
Може да се направи с разкопаване от към кухнята и/или коридора и с показаните във втория пост разклонения, но горещо ви препоръчвам да ползвате услугите на добър ВиК майстор, за да не си усложните живота, по време на. и след ремонта.. Моя майстор за тая работа би ми взел от 30 до 50 кинта и ще му ги дам с удоволствие, понеже знам как работи..
пон юли 16, 2018 5:56 pmnikolov333 написа:
Може да се направи с разкопаване от към кухнята и/или коридора и с показаните във втория пост разклонения, но горещо ви препоръчвам да ползвате услугите на добър ВиК майстор, за да не си усложните живота, по време на. и след ремонта.. Моя майстор за тая работа би ми взел от 30 до 50 кинта и ще му ги дам с удоволствие, понеже знам как работи..
Причината да задавам всичките въпроси и да искам сам да го направя е, че многократно съм бил разочарован от "майстори". Имате ли възможност да ми дадете координати на Вашия познат, в случай, че сте от София. Благодаря
  • 1
  • 2

Тема "Прокарване на мръсен канал в хол" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: