• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
nikolov333 - майстор
нед юли 29, 2018 6:00 pmdiandak написа:
пет юли 20, 2018 5:18 amnikolov333 написа:
Най-добре е със стандартните тръби и разклонители с гумени уплътнения.
Незнам защо така се получи, но при свързване с гумено оплътнение - пропуска вода. Май е по-добре без такива и да се маже с лепило...
Прискрипано е уплътнението при напъхване на тръбата.. За да не се получава това, се маже гумата и тръбата която се пъха в нея с гел за съдове, а на ръба на тръбата, който се напъхва се прави лека фаска за да не задира в гумата..
LazarGanev - "Велик майстор"
Може да се прискрипе гумата само на калпав фитинг, ама то такъв си пропуска дори да не е прискрипана :) . Ако фитингите са купувани от кварталния магазин е съвсем нормално. За лепило или силикон при сглобяване на разглобяемо съединение няма да коментирам
jabata - специалист
нед юли 29, 2018 6:00 pmdiandak написа:
Незнам защо така се получи, но при свързване с гумено оплътнение - пропуска вода. Май е по-добре без такива и да се маже с лепило...
Както казва LazarGanev причината най-вероятно е фитинг купуван от кварталната железария. Не съм професионалист, но за съжаление все повече ми се налага да пипам по ВиК, и от опит мога да кажа, че фитингите с марка МяуБау, продавани в кварталната железария, и да мажеш и да не мажеш уплътнението при монтиране, все си капят. Ако си вземеш фитинг, на някоя по-широко срещана и читава марка, няма да имаш проблеми, дори и да не намажеш уплътнението. Ако не го намажеш, по-скоро ще имаш огрмони проблеми да го сглобиш, отколкото да прищипеш и нараниш уплътнението.
Веднъж трябваше да монтирам един фитинг, купен от железарията, при това ми дадоха резервно уплътнение :-D и мога да кажа че и 25 да ми бяха дали, все същия боклук. Иначе ако трябваше да се мажат със силикон, към тръбите и фитингите, щеше да се продава силикон за доуплътнение :)
Просто ми е чудно, кога ли хората ще се научат, че с купуване от кварталната железария, само си отваряш ядове. За по-евтино, не напротив, даже е по-скъпо.
krasi92 - майстор
Значи ако си в малко селце без голям магазин не можеш си сглоби канализацията без да си купиш чаркалаци онлайн.В почти всички квартални железария дето съм се заглеждал има избор на поне два вида но хората купуват евтиното
jekasus - майстор
От PVC тръби останаха само два добри производителя - Пайплайф и Валпласт. Разни там фирати и подобни турски буклуци изобщо не трябва да се поглеждат.
РР канализация е слабо представена при нас и големия минус -отсъствие на различни дължини на тръбите. Затова ще ги пропусна...
За причините на протичане са написали, а който е минал към силиконовата смазка за тръби, обратно към сапуна и веро няма да се върне :-D
jabata - специалист
Към тези производители бих добавил и PP Industrial (това са български произведени в Самоков) но рядко се срещат, и донякъде Pestan (сръбските) при тях също всички стандарти са спазени, тръбите са здрави, уплътненията пасват идеално и не текат. Оттам нататъка, много трябва да се внимава. Ако човек е в някое малко градче, много трябва да внимава какво купува.
  • 1
  • 2

Тема "МРЪСЕН КАНАЛ - монтиране на тръба към щранг" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: