Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
jabata - специалист
Здравейте,

търсих нещо повече по темата, но не намерих. Питането ми е следното, как точно е най-удачно от към монтаж и издръжливост свързването на вградената тоалетна към ВиК-то.
Разбира се, всеки майстор ми казва меки връзки, най-бързо се прави, най-удобно. Но как е като издръжливост. От опит ми се струва, че те не са толкова издръжливи. И с мека връзка, като протече, какво правиме, наводняваме всичко докато разбереме, и след това разбиваме всичко?
Някак ми се върти в главата, че с ППР и повече играчка, или с гъвкави метални тръби също ще стане? Но да питам хората с опит, кой е по-добрия вариант ?
jekasus - майстор
jabata написа:
Разбира се, всеки майстор ми казва меки връзки, най-бързо се прави, най-удобно.
Писюри, а не майстори.
Всяка гайка със уплътнение трябва да има достъп за ревизия.
jabata написа:
с гъвкави метални тръби също ще стане?
И за тях се отнася горното.
jabata написа:
че с ППР и повече играчка,
Няма играчка изобщо. Навиваш крана на коляно-преход или муфа-преход и колкото подалеч мястото за свързване с водопровода, толкоз по-лесно става.
Правилния монтаж от моя опит, а те не са две-три бройки, и не е монтаж само на структурата.
viewtopic.php?f=4&t=58337

Прикачен файл

IMG_1493.JPG

Прикачен файл

IMG_1492.JPG

Прикачен файл

IMG_0508.JPG
IMG_0508.JPG (44.61 KиБ) Видяна 2565 пъти
LazarGanev - "Велик майстор"
Задължително твърда връзка!
jabata - специалист
Ами понеже интуицията ми показва че меките връзки трябва да могат да бъдат обслужвани, затова и попитах. И взех да мисля за алтернатива. Все пак благодаря за отговорите. И ако майстора ми каже, че неможе, много играчка, ще му кажа че който плаща, той поръчва музиката.
Иначе jekasus много благодаря за полезния линк и снимките. Безкрайно са полезни.
jabata - специалист
Много благодаря на отзовалите се. След като майстора ми каза че няма проблем да сложи мека връзка (траели години) и гофрирана тръба за канализацията понеже мястото е криво, любезно му казах да благодаря. Отидох до близкия склад за строителни материали, взех си малко тръби и фитинги, намерих лепачка за тръби, запретнах ръкави и след по-малко от 4 часа, вече структурата беше монтирана, мръсната и чистата вода свързани и профилите за опаковка също закрепени. Може да е било много време, но все пак съм абсолютно сам, и като начинаещ работя бавно тъй като гледам изпипам всеки един детайл.

Тема "Свързване на структура за вграждане към водопровода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: