Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
kozl - майстор
На никой не съм поискал за патента, но ако някой предложи - нема да откажа :-D
Даже тук във форума съм постнал и схема, ама ся не ми се тражи.
Скоро на сина сменях тоя комбиниран клапан на елдомски бойлер и бая зор докато го отвия. па беше лепнат с некакво де не съм ползвал такова. Клапана го смених, защото при един от ремонтите започна да изпуска - явно му заседна клапата. А като бях купил нов и започнах подмяна, клапата сработи. Ама нема компромис веднаж работи, друг пат не работи и го смених. Ся обаче кат не съм направил снимки и не помня беше ли с още една клапа в клапата или :? Но лост има и новия пак е с лост.
Е снимка с клапана и как е дрениран с прозрачния шлаух в канала. Тука системата е недовършена, че имах проблем с уплътняването на термосмесителя.
Изображение

А да бойлера го източих през клапана и през шлауха, ама за 120 л бая време отмина :roll:
Hursa - майстор
чет юли 26, 2018 4:16 pmcholev написа:
пак закапа ... с включването на нагревателя на бойлерчето.
Предполагам, доста хора са наблюдавали подобно?
lov - майстор
чет юли 26, 2018 7:24 pmkozl написа:
На никой не съм поискал за патента, но ако някой предложи - нема да откажа :-D
Даже тук във форума съм постнал и схема, ама ся не ми се тражи.
Това със шлаухката си е класика в жанра стига да има къде да я отвеждаш. Щото разни шишета туби и кофи не са решение.
На нови ремонти дето правих съм си предвидил 16мм РЕХ-ва тръба заустена в канализацията. Оставям я малко по дълга и след като монтирам бойлера я скъсявам и догаждам да се надене на цицката на клапана. А най готиното решение което съм виждал е показвано тука във форума. Предпазния клапан изнесен и монтиран в тоалетното казанче. Там да си капе на воля. :)
kozl - майстор
Lov ти ме амбицира.
Ей га схемата:
Изображение

А и малко коментар.
jekasus - майстор
И без схема разбрах, Но ще се опитам на някой обект да доведа до абсолютен фън шуй дренажа на kozl.
Може би есента, дотогава оставам прост плочкаджия...
lov - майстор
Изровете темата там беше и със снимки с монтажа в казанчето.
КИМИ - специалист
Бойлера обикновено е на МЕТЪР от сифона и не зацепвам какъв ви е проблема за да слагате тези маркучета.

Да търсиш абсолютна сухота в баня е като да вървиш против земните закони. Мокро помещение- значи- мокро, свиркай си и си живей живота.
jekasus - майстор
пон юли 30, 2018 9:46 pmlov написа:
Изровете темата там беше и със снимки с монтажа в казанчето.
viewtopic.php?f=19&t=38497&hilit=%D0%92 ... %BE+%D0%9A
КИМИ написа:
Мокро помещение- значи- мокро, свиркай си и си живей живота.
Така де - Може и да се води мокро, но те трябва да е таково, когато не се ползва.
Понякога наистина бойлери се намират в някой шкаф, който няма не само сифон, но и канализация изобщо.
Варианта за шлаух в вградени структури съм използвал, ефекта е същия, как и при моноблоци - тече вода леко, но постоянно, което също не приятно.
Понеже на хората изискванията се промениха доста от 2013г., затова търсим леко по-скъпи, но достойни, работещи и незабележими за око варианти.
kozl - майстор
пон юли 30, 2018 9:53 pmКИМИ написа:
Бойлера обикновено е на МЕТЪР от сифона и не зацепвам какъв ви е проблема за да слагате тези маркучета.
Бойлерите в Банско, за които писах и видно от схемата са в коридора до банята, че баните малки и нема место, а в коридора и сифон нема.
Другия от снимката по-горе е в сухото помещение - сифон има, ама помещението е сухо и не требе да капе.
Общо взето таквиз проблеми.
пон юли 30, 2018 10:25 pmjekasus написа:
пон юли 30, 2018 9:46 pmlov написа:
Изровете темата там беше и със снимки с монтажа в казанчето.
viewtopic.php?f=19&t=38497&hilit=%D0%92 ... %BE+%D0%9A
Това решение ми се чини, че ще работи само с диференциален комбиниран клапан към бойлера, защото облекчителния клапан е на студената вода. Когато отвори клапана в ОК, върнатата вода в тръбите за студена вода ще се източи в казанчето през облекчителния клапан там. Но ако клапана на бойлера не е диференциален, а е с нормална ОК, няма как разширения обем вода в бойлера да се върне в тръбата за студена вода :wink:
lov - майстор
пон юли 30, 2018 9:53 pmКИМИ написа:
Бойлера обикновено е на МЕТЪР от сифона и не зацепвам какъв ви е проблема за да слагате тези маркучета.

Да търсиш абсолютна сухота в баня е като да вървиш против земните закони. Мокро помещение- значи- мокро, свиркай си и си живей живота.
И аз така си мислех но след като прокапа в комшията от долу свалих всичките плочки на едната стена. Първото което си помислихме е че тече от основния щранг на блока. В банята под клапана не се виждаха някакви големи течове. Да ама не, то си капе и си намерило фугичка и си заминава.
А какво да правят хората с бойлери за кухните дето в повечето случаи са заврени по разни килери или шкафове. Или пък примерно при мен в частта с баните. Бойлера ми е в коридора и захранва две бани а от долу под него е обособено място за пералня и сушилня. Не че няма сифон там ама защо да наливам още вода в него като може да се потдържа сух пода.
Последна промяна от lov на вт юли 31, 2018 3:46 am, променено общо 1 път.

Тема "Предпазен клапан бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: