• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
diandak - напреднал
Направихме канал в коридора за мръсен канал. Става въпрос за панелен блок. Замазката позволява да се получи наклон 7мм на 1 метър. Разстоянието е малко над 2 метра, права линия. Преди това ще има "ревизия". Знам че минимално трябва да поне 1см на метър, но няма как. Не искам да вдигам нивото на коридора. Дилемата ми е да се опитам ли да взема 1-2см от панелната плоча или да го оставя 7мм.
chapara - майстор
С по тънка тръба може би щяхте да добиете по голям наклон :wink:
markoscbr - специалист
Не е 1см колега ,на метър 2см по стандарт,но за 2 метра въобще не се притеснявай прави снадките с лепило и по често вкарвай по силна струя вода да измива батака ,е по често според потреблението успех
jabata - специалист
markoscbr написа:
Не е 1см колега ,на метър 2см по стандарт,но за 2 метра въобще не се притеснявай прави снадките с лепило и по често вкарвай по силна струя вода да измива батака ,е по често според потреблението успех
Ако трябва да сме най-точни стандарта беше 1 - 3 %, което си е точно 1 - 3 см. на метър, и средно аритметично е точно 2 см. Но под 1 см, не трябва да се пада.
Към питащия, как точно успя да премериш 7 мм, да не си ползвал някаква оптика :-D На много от любителските уреди първите 5-10 мм едвам се разчитат, и ми е чудно как ги измери че са 7, а не 5 или 9. Защото под 1см, всеки един милиметър, създава проблеми за запушване.
Както каза колегата, ако беше ползвам по-тънка тръба като да кажем Ф40, можеше и повече да му дадеш :)
nikolov333 - майстор
..и с копане става, стига да има как да се свали нивото на включване във вертикалния щранг..
iliya_i - майстор
ср авг 01, 2018 2:55 pmnikolov333 написа:
..и с копане става...
Копането в подов панел или плоча не е добра идея!
nikolov333 - майстор
Е те ще копнат най-много 1-2см и то при дължина на участъка на вкопаването около метър при ширина 5см, та мисля че няма да е проблем.. :partyman:
chapara - майстор
А като се покаже плитка арматура, ко праим :roll: :-D
nikolov333 - майстор
Тогава щем-нещем, минаваме на по-тънка тръба.. :-D :lol: :lol: :partyman:
jekasus - майстор
По-тънка тръба - по-голям наклон, така че съща работа :-D
Ф40 изобщо не е добра идея за кухня.
И бетонни плочи не се къртят, не само в панелки, изобщо никъде.
Сололифта, и той мръсника скъп...
  • 1
  • 2

Тема "Моля за съвет! - за наклон на канал" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: