Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
benimm8808 - специалист
Колеги здравейте, имам една дилема в едно помещение, което се намира в под нивото на канализацията и трябва да го отводня.
Помещението е на 3 метра под нивото и ще има в него 2 тоалетни,2 мивки и една пералня. Общо взето дилемата ми е дали мога да включа 2-те тоалетни последователно и веднага след тях напорната станция. Наклон до станцията ще има, но ме притеснява, че ако се пуснат 2-те тоалетни едновременно ще успее ли да поеме дебита въпростана станция.(двете тоалетни са една до друга и са много тесни за да монтирам на всяка една отделна станция). Какво е мнението Ви.

P.S. Двете мивки и пералнята ще си имат отделна напорна група заради по високата температура от пералнята.


Лято е и може би е време за море, а с какво Ви занивамам, но ще ми бъде полезен съвет от колеги монтирали подобни напорни станции.

Поздрави
gnt69 - майстор
съб авг 04, 2018 2:40 pmbenimm8808 написа:
Ща не ги занесеш всичките води до едно място на което да има някакъв съд, като буфер да се събира водата и при определено ниво да се включва помпата и да помпи. В съда винаги ще има 10-15 литра вода така че и да дойде по топла от пералнята тя ще се охлади. Може и бидонче с подходящ размер.
А иначе професионално винаги се прави със събирателна шахта с поплавък да включва и изключва помпата.
kozl - майстор
На некоректно зададен въпрос, какви отговори да очакваш :?
Последователно свързани тоалетни :? А каква е разликата от паралелно свързване :?
Ето тука разни системи
И като вкараш водата от две тоалетни чинии в един съд за отпадни води какво може да се случи при едновременно пускане на казанчетата :?
Предполагам ще се навирят тоалетните чинии и ако обема на казанчето не е по-голям от обема на чинията няма да прелее, а помпата ще ги източи за нема и минута. По добре да помислиш кой ще влазя в тези кенефи, щото тези системи не са тъпанароустойчиви и не стават за боклукджийски кошчета.
benimm8808 - специалист
нед авг 05, 2018 9:23 amkozl написа:
На некоректно зададен въпрос, какви отговори да очакваш :?
Последователно свързани тоалетни :? А каква е разликата от паралелно свързване :?
Ето тука разни системи
И като вкараш водата от две тоалетни чинии в един съд за отпадни води какво може да се случи при едновременно пускане на казанчетата :?
Предполагам ще се навирят тоалетните чинии и ако обема на казанчето не е по-голям от обема на чинията няма да прелее, а помпата ще ги източи за нема и минута. По добре да помислиш кой ще влазя в тези кенефи, щото тези системи не са тъпанароустойчиви и не стават за боклукджийски кошчета.
Гледах ги тея станций, проблема при тях е, че входа на обратната вода е само отгоре, а самия съд е с височина 50см., а нямам толкова височина за естествен наклон.Вкопаване на съда също нямам като вариант(подложния бетон+плочата е 60 см.)
Колега, не виждам причина да спорим за безмислици дали е паралелно или последователно, мисля че схванахте идеята. Трябва да обера 2 тоалетни една след друг, и да кача обратната вода от тях до изходящата тръба към централната канализация.

Поздрави.
Andri01 - майстор
Колектор,2бр. датчици, подходяща помпа, акъл и ръчички/ ама от раменете/. :) :partyman: !
kozl - майстор
Ползвай две Като тези. И защо да не може да пуснеш наклон от мивките, като са по-високо :?

Тема "Въпрос за напорна помпена станция за обратна вода." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: