Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Nikolov1980 - помощник
Здравейте,

Имам следното питане:

След като глутница "майстори" мина през стар апартамент, който се подготвя за ремонт са решили да ми демонтират смесителя в банята и бойлера. Приятел-специалист сложи ново кранче и тапа и за бойлера сложи тапи. Метални с тефлон, обаче едната прокапва леко - доколко би държала такава тапа - става въпрос за кратко време в това положение? Водата е спряна от спирателния кран и фактически ще стига до тапата само за няколко часа докато се свършат няколко задачи за които трябва вода.

Другото ми питане и тъй като в апартамента няма никой и заради тия тапи реших да спра водата от спирателния кран - един на винт преди водомера и една ръчка след водомера. Тоя спирателен кран сигурно е на десетилетия, в процеса на работа го спирахме и пускахме 10на пъти, накрая го затегнах добре - без повече свободен ход, съответно и ръчката. След час реших да проконтролирам и видях малка капчица под спирателния кран, избърсах я, на земята нямаше нищо, разходих се и след още час отидох да видя и нямаше нищо нито на крана нито на земята. Обаче се замислих ( не знам устройството на тия кранове ) - един такъв стар спирателен кран къде може да поддаде и ако поддаде дали избива водата на място или продължава нататък и ще бъде спряна от ръчката след водомера.
vlax - майстор
Не барай там където не ти е работа :-D щом казваш "ръчката" на крана след водомера.Препоръка смени гумичката на крана преди водомера,когато имаш възможност. :)
Nikolov1980 - помощник
Изобщо не барам, но спирателният кран е направен за ползване с ръка не с инструмент - следователно всеки би трябвало да може да го пусне и спре. По-добре да спра спирателния кран отколкото да капе тапата? Също - казвам ръчка защото си е ръчка - единия спирателен кран преди водомера е на винт, другото е ръчка - как да го наричам? А по двата ми въпроса мнение ?
plamen6703 - майстор
И двата ти въпроса са свързани с врачуване, а врачките се включват привечер и се почва голямото гадаене :-D
Дали е ръчка или дръжка, дали крана е сферичен или шибърен и какво би се случило... Важно е да се свърши работа и да не задълбаваш излишно на тема "Нероден Петко" :cool: ! :partyman:
Nikolov1980 - помощник
Добре айде ще перефразирам:

На тапата майната и, и да избие вода там ще има хора и ще спрат водата от спирателния кран. Относно спирателния кран аз нямаше и да се се сетя да питам, но ми стана интересно просто - замислих се тия неща имат ли експлоатационен срок, изведнъж след десетки години го ползваме това чудо и.т.н. , един специалист би трябвало да има някакво мнение. В момента не капе, няма проблеми, сигурно е бил някакъв конденз. Също ми стана интересно от къде може да избие един спирателен кран и дали избива водата там при него или си продължава по тръбата и се спира вече от другия кран който е затворен. Също ми е интересно примерно ако прокапва или сълзи дали един момент може яко да избие - ей такива неща дето хората в опита си би трябвало да имат някаква представа.
plamen6703 - майстор
Не познаваш никой от сайта, но ще те напълнят след малко със съвети, споделяния и препоръки, на кой да вярваш няма да знаеш :-D Най-добре като те интересуват такива неща, намери някой водопроводчик да му носиш чантата няколко дни и на място ще имаш възможност хем да гледаш, хем да питаш и да ти отговаря човек, който виждаш с очите си какво прави и виждаш как се случват нещата на живо пред тебе :-D
Това е да вярваш на емпирични данни, не на теоретични. Ако напишеш въпросите си в гугъл търсчката ще се напълниш с информация :wink: Желая ти успех и съм сигурен, че темата ще набъбне, ще има спорове между "спецовете", очертава се поредната тема за чесане на клавиатури! :partyman:
Nikolov1980 - помощник
Ами просто исках да имам повече знания по темата, но явно няма да стане.
plamen6703 - майстор
Искаш да стане лакардия и да задаваш въпрос след въпрос на сляпо.
Нито ти е видял някой крановете, нито е видял крана как капе, дали е конденз... дали изобщо има такива кранове... Как да научиш нещо, за нещо, което само ти знаеш какво е и как капе или прави конденз :wink: Дай малко по-сериозно или изчакай да се мръкне да се включат локумджийте :cool: ! :partyman:
vlax - майстор
съб авг 11, 2018 5:31 pmNikolov1980 написа:
Ами просто исках да имам повече знания по темата, но явно няма да стане.
Сега е голяма жега при нас,а трябва да цепя дървата, които нарязах преди обяд.И съм си отворил едно кенче на което пише "с богат и плътен характер от 1881" К...ца.Харесва ми на вкус,и аз искам да имам повече познания по темата за правене на бира,но си пия бирата и не се напрягам да си увеличавам познанията,поне за сега... :-D
Ако дойдеш да ми помогнеш за 2-3 часа да ги нацепим мога да ти говоря за сферични и шибърни кранове устройство,приложение и др. и не ти трябва да носиш чантата на водопроводчик 3 дена. :partyman:

Тема "Капеща тапа и още нещо" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: